سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » قادرمرزی: بقایی و دوستانش اموال بیت‌المال را برگردانند و از مردم عذرخواهی کنند...

قادرمرزی: بقایی و دوستانش اموال بیت‌المال را برگردانند و از مردم عذرخواهی کنند

چکیده : سوء استفاده های اشخاص حقوقی در دولت دهم از دید مردم و جامعه و مراجع قضائی پنهان نیست. اینها با سوء استفاده از بیت المال و موقعیت سیاسی خود تخلف کردند و به قانون و مردم بی احترامی کردند. حالا بقائی بخواهد بگوید که «ترکان فکر می‌کند حکومت عوض شده نه دولت...


حامد قادرمرزی، نماینده مجلس نهم گفت: آقای بقائی و دوستانشان به جای سیاسی کردن پرونده دانشگاه ایرانیان اموال بیت‌المال را برگرداند و از مردم عذرخواهی کنند.

حامد قادرمرزی، نماینده مجلس نهم در گفت‌وگو با «آفتاب» درباره اظهارات بقائی مبنی بر بی‌گناه‌بودن آنها از تخلف در تاسیس دانشگاه ایرانیان گفت: در قوانین و مقررات کشور هر فرد حقیقی و حقوقی در صورت داشتن شرایط لازم می تواند اقدام به تاسیس دانشگاه با اخذ مجوز از نهادهای ذی ربط بکند. اما چگونه تاسیس کردن دانشگاه و اینکه با چه منابع و موقعیتی این دانشگاه تاسیس می شود خیلی مهم است. آقای بقائی به جای اینکه اکبر ترکان را تهدید به شکایت کند، بهتر است که درباره آن 16 میلیارد پولی از منابع بیت المال برداشته شده توضیح بدهد و از طریق مراجع قضائی این مبلغ را به بیت المال برگرداند.

این عضو فراکسیون رهروان ولایت افزود: «سوء استفاده های اشخاص حقوقی در دولت دهم از دید مردم و جامعه و مراجع قضائی پنهان نیست. اینها با سوء استفاده از بیت المال و موقعیت سیاسی خود تخلف کردند و به قانون و مردم بی احترامی کردند. حالا بقائی بخواهد بگوید که «ترکان فکر می‌کند حکومت عوض شده نه دولت»!

وی گفت: «اگر هر کس دیگری به جای این دولت فعلی و به جای آقای ترکان می نشست وظیفه داشت که به تخلفات رسیدگی کند. رسیدگی به تخلفات دولت گذشته ربطی به تغییر حکومت ندارد. دولت و مسئولین وظیفه دارند که جلوی سوء استفاده از قانون و بیت المال را بگیرند. البته این درست است که هنوز محکومیت بقائی و دوستان ایشان قطعی نیست و پرونده آنها در قوه قضائی مفتوح است اما این همه سیاسی کردن پرونده دانشگاه از سوی اعضای دولت دهم برای مردم قابل قبول نیست. به جای برخورد سیاسی با دولت آنها به انتظار مردم پاسخ دهند.»

قادرمرزی تصریح کرد: «جامعه انتظار دارد که متخلفین از تخلف خود پشیمان شده و از مردم و جامعه عذرخواهی کنند و اموال بیت المال را به آن برگردانند.»

وی گفت: «اینها از اعتماد مردم سوءاستفاده کردند. البته مسئله اصلی تاسیس دانشگاه نیست. بقائی و دیگران می توانند از مراجع قانونی و از راه درست اقدام به تاسیس دانشگاه کنند و از تسهیلات دولتی در این زمینه استفاده کنند. اما الان موجودیت دانشگاه ایرانیان زیر سوال است.»

نماینده قروه و دهگلان در ادامه گفت: امیدواریم مراجع قضائی پرونده را سریعتر بررسی کنند و حکم قطعی را درباره پرونده دانشگاه ایرانیان و تخلف آنها به اطلاع مردم برسانند. اگر این افراد متخلف هستند مردم و جامعه در جریان کار قرار بگیرند. بقائی نمی گوید که دولت به اینها تهمت می زند در نتیجه حکم مراجع قضائی همه ابهامات مشخص خواهد شد و مردم و افکار عمومی متوجه صحت و سقم قضیه می شوند.

قادرمرزی درباره گفته بقائی مبنی بر شکایت از ترکان به کمیسیون اصل نود گفت: «وظیفه مجلس قانون گذاری و رسیدگی و نظارت بر اجرای قانون است. الان هم کمیسیون آموزش مجلس به این مورد رسیدگی می کنند. اما من تا آنجا که می دانم هیچ شکایتی از طرف بقائی و دوستان ایشان به کمیسیون اصل نود تحویل داده نشده اما آنچه قطعی است این است که اگربقائی و دوستانش به کمیسیون اصل نود شکایت کنند قطعا این نهاد نظارتی با پرونده برخورد عادلانه خواهد کرد. امیدواریم که بقائی به کمیسیون اصل نود شکایت کند.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.