سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مدیرمسئول بهار برای سومین بار محاکمه می‌شود...

مدیرمسئول بهار برای سومین بار محاکمه می‌شود

چکیده :دادگاه رسیدگی به پرونده سعید پورعزیزی مدیر مسئول روزنامه بهار به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی صبح فردا (یکشنبه) در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی سیامک مدیر خراسانی و با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات برگزار می شود....


مدیر مسئول روزنامه بهار در کمتر از یک سال گذشته دو مرتبه محاکمه شده است و قرار است فردا ( یکشنبه) 23 شهریور ماه برای سومین مرتبه نیز در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شود.

به گزارش ایرنا، دادگاه رسیدگی به پرونده سعید پورعزیزی مدیر مسئول روزنامه بهار به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی صبح فردا (یکشنبه) در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی سیامک مدیر خراسانی و با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات برگزار می شود.

نخستین جلسه محاکمه مدیر مسوول روزنامه بهار در کمتر از یکسال گذشته، 15 دی ماه سال 92 به اتهام اشاعه فحشا و منکرات و انتشار تصاویر خلاف عفت عمومی، فعالیت تبلیغی علیه نظام، نشر مطالب خلاف موازین اسلامی، ایجاد اختلاف مابین اقشار جامعه، اهانت به دین اسلام و مقدسات آن، پخش شایعات و مطالب خلاف واقع و انتشار مطالب علیه اصول قانون اساسی در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی سیامک مدیر خراسانی و با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات برگزار شد.

در نهایت دادگاه اوایل اسفند ماه سال گذشته حکم این پرونده را صادر کرد و روزنامه بهار به شش ماه توقیف و مدیر مسئول آن به 91 روز حبس تعزیری با دو سال تعلیق محکوم شد.

این حکم مورد اعتراض مدیر مسئول روزنامه بهار قرار گرفت و پرونده برای رسیدگی در مرجع تجدید نظر به شعبه 32 دیوان عالی کشور ارسال شد.

بعد از این پرونده، مدیر مسئول روزنامه بهار چهارم خرداد ماه امسال با شکایت دادستانی تهران و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام، پخش شایعات و مطالب خلاف واقع، ترویج مطالبی که به اساس جمهوری اسلامی لطمه وارد می کند و نقل مطلب از گروه های مخالف داخلی به نحوی که تبلیغ آن گروه ها محسوب می شود، در شعبه 76 به ریاست قاضی مدیر خراسانی محاکمه شد که هیات منصفه مطبوعات متهم را در عناوین اتهامی یاد شده مجرم شناخت و مستحق تخفیف در مجازات ندانست.

گفته می شود مدیر مسئول روزنامه بهار در این پرونده به جزای نقدی بدل از حبس محکوم شده است.

در دادگاه فردا ( یکشنبه) 23 شهریور ماه علاوه بر روزنامه بهار به اتهامات روزنامه ابتکار به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی رسیدگی می شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.