سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش رسمی ایران به سقوط قیمت نفت/ اوپک نشست اضطراری ندارد...

واکنش رسمی ایران به سقوط قیمت نفت/ اوپک نشست اضطراری ندارد

چکیده : وزیر نفت در واکنش به سقوط بهای نفت به زیر 100 دلار با بیان اینکه قیمت نفت هر چه بالاتر باشد بهتر است، اعلام کرد: سازمان اوپک فعلا برنامه‌ای برای برگزاری نشست فوق‌العاده با ادامه سقوط قیمت طلای سیاه ندارد...


وزیر نفت در واکنش به سقوط بهای نفت به زیر 100 دلار با بیان اینکه قیمت نفت هر چه بالاتر باشد بهتر است، اعلام کرد: سازمان اوپک فعلا برنامه‌ای برای برگزاری نشست فوق‌العاده با ادامه سقوط قیمت طلای سیاه ندارد.

بیژن زنگنه در پاسخ به سوال مهر مبنی بر واکنش اوپک همزمان با سقوط بهای نفت خام به کمتر از یکصد دلار در هر بشکه و احتمال برگزاری نشست فوق العاده اوپک، گفت: در شرایط فعلی برگزاری نشست اضطراری نیاز نیست.

ایران به اوپک پیشنهاد نشست اضطراری نمی‌دهد

وزیر نفت همچنین در پاسخ به سوال دیگر مهر که قیمت نفت تا چه حدی پایین بیاید ایران به اوپک پیشنهاد برگزاری نشست می‌دهد؛ تصریح کرد: ما نمی‌توانیم به اوپک پیشنهاد دهیم زیرا در محدودیت هستیم اما سایر کشورها زودتر از ما پیشنهاد خود را به اوپک ارائه خواهند داد.

طرفدار قیمت بالای نفت هستیم

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید در پاسخ به سوال دیگر مهر که آیا از قیمت نفت 99 دلاری و زیر 100 دلاری رضایت دارید؟ اظهار داشت: قیمت نفت خام هر چه بالاتر باشد بهتر است.

زنگنه در پاسخ به این که آیا در نشست آینده اوپک مساله کاهش عرضه نفت خام در بازار مطرح می‌شود؟ بیان کرد: نمی‌توان از هم اکنون برای چند ماه آینده صحبت و پیش بینی کرد.

به گزارش مهر، قیمت نفت در طول ۲ ماه گذشته تاکنون ۱۵ دلار کاهش داشته و در معاملات روز سه شنبه به آستانه تحمل اوپک یعنی ۱۰۰ دلار در هر بشکه رسید.

بر این اساس قیمت نفت برنت دریای شمال متاثر از نگرانی ها در مورد کند شدن روند رشد اقتصادی در آمریکا و چین و فزونی عرضه، برای اولین بار در 14 ماه گذشته به زیر 100 دلار رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز کاهش یافت.

رشد اقتصادی ضعیف در کنار فزونی عرضه قیمت نفت را از بالای 115 دلار در ماه ژوئن که بالاترین رقم در طی امسال بود، به زیر 100 دلار کاهش داده است و ضمن پیچیده تر کردن تلاش های بانک های مرکزی جهان برای مقابله با نرخ پایین تورم، بر کشورهای تولید کننده نفت فشار مالی وارد کرده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت روز گذشته با یک دلار کاهش به 99 دلار و 82 سنت رسید. قیمت نفت برنت در معاملات دیروز تا رقم 99 دلار و 36 سنت که پایین ترین رقم از اول می 2013 تاکنون بود، کاهش یافت. در معاملات امروز هر بشکه نفت برنت دریای شمال در برابر 100 دلار و 8 سنت معامله می شود.

قیمت جهانی نفت اکنون به آستانه تحمل اوپک رسیده است. اعضای اوپک 100 دلار برای قیمت جهانی نفت را کم ترین قیمت مورد انتظار خود برای نفت می دانند.

به عقیده تحلیلگران در صورت ادامه روند نزولی قیمت نفت، احتمال تشکیل نشست فوق العاده اوپک برای بررسی تحولات بازار نفت و تصمیم گیری در مورد کاهش تولید تقویت خواهد شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.