سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » علیزاده طباطبایی: غنچه قوامی تا چند روز دیگر آزاد می‌شود...

علیزاده طباطبایی: غنچه قوامی تا چند روز دیگر آزاد می‌شود

چکیده :علیزاده طباطبایی با بیان اینکه از اتهام موکلش بی اطلاع است، در خصوص اینکه آیا توانسته موکلش را ملاقات کند یا تماسی با او داشته باشد نیز اظهار داشت: «متاسفانه اجازه ملاقات یا تماس با موکلم را هنوز نیافته ام و چون ایشان هنوز در مرحله بازجویی است و کیفرخواست صادر نشده دقیقا نمی دانم اتهامش چیست.»...


وکیل غنچه قوامی که از روز ۹ تیرماه تا کنون در بازداشتگاه اوین به سر می برد، ابراز امیدواری کرد که بر اساس صحبت های انجام شده، خانم قوامی در روزهای آینده با قرار وثیقه آزاد شود.

به گزارش کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران، سید محمود علیزاده طباطبایی با بیان اینکه از اتهام موکلش بی اطلاع است، در خصوص اینکه آیا توانسته موکلش را ملاقات کند یا تماسی با او داشته باشد نیز اظهار داشت: «متاسفانه اجازه ملاقات یا تماس با موکلم را هنوز نیافته ام و چون ایشان هنوز در مرحله بازجویی است و کیفرخواست صادر نشده دقیقا نمی دانم اتهامش چیست.»

علیزاده با اظهار امیدواری نسبت به آزادی قریب الوقوع خانم قوامی، گفت: «امیدوارم بر اساس صحبت هایی که شده تا چند روز آینده خانم قوامی با قرار وثیقه آزاد شود. من خوش بینم.»

غنچه قوامی، دختر ۲۵ ساله با ملیت ایرانی – انگلیسی، فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه سواز لندن است که اسفند ماه سال ۱۳۹۲ پس از پایان تحصیلش به ایران بازگشت. او در روز سی ام خرداد ماه برای تماشای بازی والیبال ایران و ایتالیا در مقابل ورزشگاه آزادی در میان جمعی دیگر از بانوان حضور یافته بود، در همان روز به همراه تعدادی دیگری از بانوانی که خواستار ورود به داخل ورزشگاه برای دیدن مسابقه بودند دستگیر شد. با این حال او نیز به همراه بقیه زنان در همان روز با اخذ تعهد و توقیف وسایل شخصیش از بازداشتگاه وزرا آزاد شد.

غنچه قوامی وقتی صبح روز ۹ تیرماه برای پس گرفتن لوازم شخصیش به بازداشتگاه وزرا مراجعه کرد بدون توضیح بازداشت شد. او از آن زمان تا کنون در یکی از سلول های انفرادی زندان اوین به سر می برد. ماموران پس از دستگیری مجدد خانم قوامی و انتقال او به زندان اوین به منزلش رفته و آنجا را نیز تفتیش کرده اند.

بر اساس گزارش بین المللی حقوق بشر در ایران، غنچه قوامی تا کنون چند مرتبه با خانواده اش تماس تلفنی و یک بار نیز ملاقات حضوری داشته است. مسولان قضایی بارها در طول این مدت به خانواده این زندانی قول آزادی او را با قرار وثیقه داده اند با این حال او حدود ۷۰ روز است که در زندان اوین به سر می برد و هر ماه بازداشت موقتش تمدید می شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.