سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آمانو: ایران گام‌های شفاف‌سازی برداشته است...

آمانو: ایران گام‌های شفاف‌سازی برداشته است

چکیده :مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد ایران گام‌های شفاف‌سازی در چارچوب همکاری‌های مورد توافق با آژانس را برداشته است....


مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد ایران گام‌های شفاف‌سازی در چارچوب همکاری‌های مورد توافق با آژانس را برداشته است.

به گزارش ایسنا، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش فصلی خود درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران اعلام کرد: ایران یکی از پنج اقدام عملی مورد توافق با آژانس را پیش از ضرب الاجل تعیین شده میان دو طرف، دو اقدام دیگر از پنج گام را بعد از ضرب‌الاجل اجرا و رایزنی در مورد دو اقدام عملی باقیمانده در چارچوب همکاری‌ها با آژانس را آغاز کرده است.

در جدیدترین گزارش یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آمده است: اقدامات عملی جدید که باید در گام‌های بعدی مرتبط با چارچوب همکاری‌ها انجام شود قرار است از سوی ایران پیشنهاد شوند.

آمانو در این گزارش تایید کرده است که ایران به اجرای تعهدات خود در چارچوب همکاری‌ها با آژانس پایبند است و مایل است روند حل تمام مسائل باقیمانده را تسریع بخشد. اجرای به موقع چارچوب همکاری‌ها برای حل تمام مسائل باقیمانده امری ضروری است.

در ادامه این گزارش آمده است: آژانس به نظارت و راستی آزمایی فعالیت‌های هسته‌ای ایران طبق برنامه اقدام مشترک پس از تمدید مذاکرات ادامه می‌دهد. هم‌چنین مدیرکل آژانس در آینده نیز گزارشات دیگری ارائه خواهد داد.

در گزارش آمانو علاوه بر این آمده است: اگرچه آژانس به راستی‌آزمایی انحراف نداشتن مواد هسته‌ای اعلام شده در تاسیسات هسته‌ای اعلام شده ایران تحت توافق پادمان‌های آژانس ادامه می‌دهد، در موضعی نیست که بتواند در مورد نبود مواد و فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده در ایران اطمینان دهد و بنابراین نمی‌تواند نتیجه بگیرد که تمام مواد هسته‌ای ایران در فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

گزارش فصلی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به‌طور محرمانه در اختیار 35 عضو شورای حکام قرار گرفته و قرار است در نشست شورای حکام که 10 روز آینده آغاز می‌شود بررسی شود.

این گزارش در مجموع 19 صفحه است که سه صفحه آخر آن به صورت ضمیمه درباره مراکز هسته‌ای و آخرین اقدامات ایران در چارچوب توافق ژنو و چارچوب همکاری مورد تفاهم میان ایران و آژانس است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.