سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقاد رئیس دیوان عدالت اداری به واردات خودروهای میلیاردی...

انتقاد رئیس دیوان عدالت اداری به واردات خودروهای میلیاردی

چکیده : رئيس ديوان عدالت اداري به واريز سخاوتمندانه دلارهاي كشور به جيب اروپاييان اشاره كرد و ادامه داد: در حالی که برای ورود دلار حاصل از فروش نفت به کشور با مشکلات و محدودیت‌های عدیده‌ای از سوی غرب مواجهیم، عده‌ای سخاوتمندانه ميليون‌ها دلار را در دامن اروپايي‌ها مي‌ريزند و لوكس‌ترين وسايل از جمله خودرو به كشور وارد مي‌كنند...


رئیس دیوان عدالت اداری از موج فزاینده تجمل‌گرایی و واردات خودروهاي لوكس به کشور انتقاد کرد و آن را خلاف آموزه‌هاي ديني، منافع ملي و اقتصاد كشور در شرايط فعلي دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر،حجت‌الاسلام منتظري درجلسه هيات عمومي ديوان ضمن تبريك ايام ولادت حضرت معصومه(س) و حضرت ثامن الحجج امام رضا(ع) و دهه كرامت، گفت: آنچه در ارتباط با ورود خودروهای گران قیمت و چندميليارد توماني به کشور از رسانه ها منتشر می شود، شایسته نظام اسلامي و اقتصاد مقاومتی نیست.

وي افزود: در كشوري كه هنوز در آن برخي نيازمند حداقل‌ها هستند و تا اين اندازه مشكلات اقتصادي در كشور وجود دارد، عده‌اي چنان گرفتار تجملات دنيا شده‌اند كه خودروهاي چندميليارد توماني وارد مي‌كنند، خودروهايي كه حتي سازندگانشان نيز از آن استفاده نمي‌كنند.

رئيس ديوان عدالت اداري به واريز سخاوتمندانه دلارهاي كشور به جيب اروپاييان اشاره كرد و ادامه داد: در حالی که برای ورود دلار حاصل از فروش نفت به کشور با مشکلات و محدودیت‌های عدیده‌ای از سوی غرب مواجهیم، عده‌ای سخاوتمندانه ميليون‌ها دلار را در دامن اروپايي‌ها مي‌ريزند و لوكس‌ترين وسايل از جمله خودرو به كشور وارد مي‌كنند.

وي اظهار داشت: البته ما منكر آرامش و فراهم كردن اسباب آسايش توسط مردم نيستيم و اسلام نيز بر اين موضوع تاكيد دارد ولي اسراف و تبذير و زياده‌روي نيز در اسلام محكوم است.

منتظري با اشاره به اينكه با اين رفتارها از اسلام فاصله گرفته‌ايم، تصريح كرد: ما كه داعيه اسلامي بودن و اتصال به قرآن و اهل بيت عصمت و طهارت(ع) را داريم، بايد با افتخار اين وابستگي را حفظ كنيم و به تذكرات و فرامين آن نيز پايبند باشيم.

وی همچنین رشد بی‌ضابطه واسطه‌گري را يكي از دلايل ثروت‌اندوزي نامشروع و انباشت آن دانست و اظهار داشت: به عنوان مثال در حالي كه كشاورزان ما با رنجي كه مي‌كشند، محصولات خود را با كم‌ترين قيمت مي‌فروشند، محصولات با چندين برابر قيمت به دست مصرف‌كننده مي‌رسد و سود اصلي به جيب دلال و واسطه مي‌رود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.