سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » احتمالا جنتی و ظریف را تا پای استیضاح می‌کشانند...
» زیباکلام پیش‌بینی کرد:

احتمالا جنتی و ظریف را تا پای استیضاح می‌کشانند

چکیده :اصولگرایان به ویژه جبهه پایداری و طرفداران تندرو احمدی‌نژاد طوری بعد از انتخابات 92 رفتار کردند که انگار نه انگار که در کشور انتخاباتی شده و مردم از فرآیند قبلی ناراضی هستند، غافل از اینکه اگر مردم به رویه سابق علاقه داشتند به یقین به سعید جلیلی رأی...


کلمه: صادق زیباکلام شنبه شب در همایش چالش‌های دولت اعتدال با مجلس اصولگرا در اردبیل گفت : من کاری به خوب و یا بد بودن سیاست‌ها و برنامه‌های دولت یازدهم ندارم و بر فرض اقدام‌ها و برنامه‌های وزیر علوم بد بودند اما آیا این درست است به رییس‌جمهور منتخب مردم اینگونه تاخت؟

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه اصولگرایان تندروی مجلس برای کشاندن وزیران ارشاد و امور خارجه به مجلس برنامه دارند، ادامه داد: نمایندگانی که توافق ژنو را مورد جمله قرار می دهند و این همه در محافل گوناگون از نابودی فرهنگ و ارزش‌های جامعه داد سخن می‌رانند برای استیضاح و برکنار کردن وزیرانی که اکثریت مردم به رییس جمهور آن رای داده‌اند برنامه‌ریزی کرده‌اند.

او پیش‌بینی کرد: معتقدم بعد از استیضاح فرجی دانا اصولگرایان تندرو با رفتار سازمان‌یافته داخل مجلس این استیضاح‌ها را ادامه می‌دهند و درآینده احتمالا جنتی، ظریف و حتی برخی از وزرای اقتصادی را تا پای استیضاح می‌کشانند و می‌خواهند فضای تنش‌آفرین ایجاد کنند.

وی گفت: اصولگرایان به ویژه جبهه پایداری و طرفداران تندرو احمدی‌نژاد طوری بعد از انتخابات 92 رفتار کردند که انگار نه انگار که در کشور انتخاباتی شده و مردم از فرآیند قبلی ناراضی هستند غافل از اینکه اگر مردم به رویه سابق علاقه داشتند به یقین به سعید جلیلی رأی می‌دادند و رأی او بیشتر از چهار میلیون می‌شد.

وی اضافه کرد: نمایندگانی که در مجلس پیشاهنگ و جلودار مخالفت با فرجی‌دانا و استیضاح او بودند اغلب از اعضای جبهه پایداری هستند که تنها با چهار تا پنج درصد و نهایت 10 درصد رأی به مجلس راه یافتند، به طوری که از بین آنها بیژن نوباوه، الیاس نادران و حمید رسایی در مقابل 40 درصد رأی روحانی در تهران بین 300 تا 500 هزار رأی آوردند که نماینده 10 درصد مردم تهران با واجدین شرایط 6 میلیون رأی هستند.

زیباکلام با اشاره به ماجرای تفکیک جنسیتی در شهرداری تهران گفت: در ماجرای تفکیک جنسیتی اعمال شده در شهرداری تهران نیز دوباره آقای قالیباف خواست از آب گل‌آلود مسائل مختلف فرهنگی ماهی بگیرد اما با برخی بداخلاقی‌ها و بی‌احترامی‌های اصولگرایان روبه‌رو شد و نتوانست خود را هم‌سو با سیاست آنها کند.

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: اصولگرایان در انتخابات سال قبل بلایی بر سر قالیباف آوردند که عبرت‌آموز است، ‌بنده دلم به حال وی می‌سوزد چراکه هر چقدر می‌خواهد خود را اصولگرای دلسوز نظام نشان دهد کار خراب‌تر می‌شود، هر چند که او سعی کرد قبل از انتخابات با حمله به فتنه و برخی از اصلاح‌طلبان خود را به اصولگرایان نزدیک کند اما هرگز اصولگرایان او را تحویل نگرفتند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.