سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تاجزاده: اگر نقد خوب است، چرا منتقدان رهبری زندانی می شوند؟...
» در برابر تکفیری های جبهه پایداری، گزینه دیگری جز حمایت از روحانی نداریم

تاجزاده: اگر نقد خوب است، چرا منتقدان رهبری زندانی می شوند؟

چکیده :این که رهبری در دیدار با هیات دولت گفت انتقاد خوب است و کمک دولت است حرف کاملا درستی است اما سوال این است که چرا در مورد خود ایشان اجازه نقد داده نمی شود که کمکشان شود و چرا کسی که ایشان را نقد می کند باید 7 سال عمرش را در زندان بگذراند؟ ...


مصطفی تاجزاده در واکنش به درخواست رهبری از اعضای دولت روحانی، می گوید چرا اجازه نقد در مورد خود ایشان داده نمی شود و چرا منتقدان رهبری را به زندان می اندازند؟

به گزارش کلمه، تاجزاده که از پنج سال قبل محکومیت حبس خود را در زندان اوین می گذراند، در ملاقات اخیر خود گفته است: این که رهبری در دیدار با هیات دولت گفت انتقاد خوب است و کمک دولت است حرف کاملا درستی است اما سوال این است که چرا در مورد خود ایشان اجازه نقد داده نمی شود که کمکشان شود و چرا کسی که ایشان را نقد می کند باید 7 سال عمرش را در زندان بگذراند؟

وی می افزادی: چرا نباید عملکرد شورای نگهبان و قوه قضائیه نقد شود و چرا اگر کسی نزدیک این حوزه شد روزنامه اش تعطیل می شود و مجازات می شود؟ اگر نقد خوب است برای همه باید باشد دولت، قوه قضائیه، همه جناح ها و رهبر.

فخرالسادات محتشمی پور، همسر این زندانی سیاسی، در یادداشتی به شرح ماوقع ملاقات اخیر آنها پرداخته است که در ادامه می خوانید:

دومین شنبه آخرین ماه دومین فصل ششمین سال حبس ظالمانه همسرجانم! بازهم از حافظ هدیه دارد برایم یار:

چون عمر تبه کردم چندان که نگه کردم
در کنج خراباتی افتاده خراب اولی
چون مصلحت اندیشی دور است ز درویشی
هم سینه پر آتش به هم دیده پر آب اولی
از هم چو تو دلداری دل برنکنم آری
چون تاب کشم باری زان زلف بتاب اولی

درباره هفته دولت:

می گویم برخی سوال می کنند مطالباتمان محقق نشده تا کی باید از روحانی حمایت کنیم؟ می گوید خیلی عجیب است این سوال مگر ما در برابر تکفیری های جبهه پایداری گزینه دیگری جز حمایت از روحانی داریم؟! نباید توقعات را بالا ببریم. البته من در این مدت ندیدم روحانی کاری خلاف وعده هایی که داده بکند هرچند خیلی از وعده ها محقق نشده و اگر خود ما هم بودیم با این موانع و فشارها موفق به اجرای وعده هایمان نمی شدیم. هرچه فشار به روحانی و همکارانش در دولت بیشتر می شود میزان حمایت مردم از او باید بیشتر شود. این که او به وعده هایش وفادار است و این که داعش شیعی روز به روز حملاتش را علیه او شدیدتر می کند و نیز با توجه به حساسیت شرایط منطقه و مشکلات اقتصادی مردم معتقدم که تنها گزینه ما حمایت از روحانی است امروز بیشتر از دیروز. البته سکوت در برابر مشکلات به باخت منجر می شود باید فعال بود اما فعالیت مدنی باشد و در جهت کمک به دولت و حمایت از آن.

درباره سخنان رهبری:

این که رهبری در دیدار با هیات دولت گفت انتقاد خوب است و کمک دولت است حرف کاملا درستی است اما سوال این است که چرا در مورد خود ایشان اجازه نقد داده نمی شود که کمکشان شود و چرا کسی که ایشان را نقد می کند باید 7 سال عمرش را در زندان بگذراند. و چرا نباید عملکرد شورای نگهبان و قوه قضائیه نقد شود و چرا اگر کسی نزدیک این حوزه شد روزنامه اش تعطیل می شود و مجازات می شود؟ اگر نقد خوب است برای همه باید باشد دولت، قوه قضائیه، همه جناح ها و رهبر.

مقاله خروج سالانه 150 میلیارد دلار از کشور با مهاجرت «ایران در صادرات ثروت انسانی اول شد» نوشته غلامحسین دوانی در روزنامه شرق مورخ 30/5/1393 و نقد مقاله «زنده رود ماندگار» از رضا محلوجی در نگاه نو شماره 100 را هم معرفی می کند همسرجان و می گوید یادداشت خودت هم در شرق خوب بود خوشحال می شوم می بینم می نویسی!

از احوال دوستانش می پرسد می گویم شاکیان از مشفق و کودتاگران نظامی یکی پس از دیگری برایشان پرونده جدید درست می شود. حال دخترکان زندانی را می پرسد می گویم سلام دارند و زندگی را می گذرانند. می گوید این روزها می گذرد زندان هم برکات خودش را دارد برای بچه هایمان.

تسلیت به دوست:

همسرجان در زندان بیش از من از اوضاع مطلع است به دلیل مطالعه مستمر روزنامه ها و از جمله اخبار مرگ ها را گاه او به من می دهد. این بار هم برای دوست و رفیق قدیمش آقا رضا تهرانی پیام تسلیت دارد که سوگوار مادر خویش است.

جمعه های زندان:

می گویم راستی جمعه هایت فرقی با دیگر روزها دارد؟ می گوید نه روزهای زندان همه مانند هم است فقط پنج شنبه ها با دعای کمیل رنگ دیگری می گیرد و بعد می خندد و می گوید البته جمعه ها هم خوب است چون از شر دلقک های بیست و سی راحتیم!

اذان برای سورنا:

از تازه به دنیا آمده ها می گویم و پیغام آسیه را می رسانم که از او خواسته هنگام افطار برای سورنایش اذان بگوید از راه دور! می خندد و می گوید چشم. همسرجان همیشه خود را وامدار شهدا و مدیون خانواده های ایثارگر آنان دانسته و می داند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.