سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ابراز شگفتی عضوکمیته پیگیری تخلفات بابک زنجانی از رفع مسئولیت توسط رستم قاسمی...

ابراز شگفتی عضوکمیته پیگیری تخلفات بابک زنجانی از رفع مسئولیت توسط رستم قاسمی

چکیده : وزیر نفتی که امضایش پای نامه تاییدیه «بابک زنجانی» ثبت شده، حالا مدعی است که از جزییات معامله بی‌خبر است. معامله‌‏ای که درنهایت به فساد تاریخی گسترده، منجر شده و از دیگر پرونده‌های فساد در ایران، گوی سبقت ربوده است. تاییدیه «بابک زنجانی» به امضای چهار ‌وزیر دیگر دولت احمدی‌نژاد رسیده بود. آن هم درشرایطی که به گفته «امیرعباس سلطانی»، زنجانی پیش‌تر 15پرونده باز تخلف در محاکم داشته و همه او را نه به‌عنوان یک‌تاجر که به‌عنوان یک‌بدهکار و کلاهبردار می‏شناختند...


شرق نوشت: وزیر نفتی که امضایش پای نامه تاییدیه «بابک زنجانی» ثبت شده، حالا مدعی است که از جزییات معامله بی‌خبر است. معامله‌‏ای که درنهایت به فساد تاریخی گسترده، منجر شده و از دیگر پرونده‌های فساد در ایران، گوی سبقت ربوده است. تاییدیه «بابک زنجانی» به امضای چهار ‌وزیر دیگر دولت احمدی‌نژاد رسیده بود. آن هم درشرایطی که به گفته «امیرعباس سلطانی»، «زنجانی پیش‌تر 15پرونده باز تخلف در محاکم داشته و همه او را نه به‌عنوان یک‌ تاجر که به‌عنوان یک‌ بدهکار و کلاهبردار می‏شناختند.»

کمیسیون برنامه و بودجه در موضوع درآمدهای ارزی دولت پیگیر پرونده «بابک زنجانی» شده تا بتواند جزییات تازه‏ای از پرونده به دست آورد. در همین زمینه «رستم قاسمی»، وزیر سابق نفت در نامه‌ای به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرده که از جزییات معامله با زنجانی بی‌خبر است.

امیرعباس سلطانی، عضو کمیته پیگیری پرونده «بابک زنجانی» به شرق می‌گوید: «چطور آقای قاسمی چنین حرفی زده؟ شاید ایشان نامه تایید بابک زنجانی را فراموش کرده اما امضای شخص رستم قاسمی در کنار وزیر وقت اقتصاد و دارایی، وزیر صنعت و معدن، معاونت راهبردی ریاست‌جمهوری و رییس بانک‌مرکزی مستند شده و نسخه اصلی این نامه نیز موجود است، چطور وزیر نفت کسی را تایید می‌کند و از جزییات معامله وزارتخانه مبتوعش با او بی‌خبر است.»

عضو کمیته ویژه پیگیری پرونده زنجانی در مجلس به گذشته تاریک معاملات اقتصادی زنجانی اشاره دارد و به «شرق» می‌گوید: «آقای رستم قاسمی و دیگر وزرای دولت احمدی‌نژاد، چطور به خود اجازه داده‌اند تا پای تاییدیه زنجانی را امضا کنند؟ او پیش از معامله با وزارت نفت، 15پرونده باز در محاکم داشته و حتی شناشنامه‌اش هم جعلی بوده، حالا سوال اینجاست که دم‌ودستگاه وزارت نفت، معاونت راهبردی ریاست‌جمهوری، بانک‌مرکزی، وزارت صنایع و معدن و اقتصاد و دارایی چطور به این سادگی به فردی با این همه پرونده جعلی و تخلف‌های آشکار اعتماد کرده‌اند؟»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.