سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سکوت اعتراضی دراویش زندانی؛ اعلام اعتصاب ملاقات و تلفن...

سکوت اعتراضی دراویش زندانی؛ اعلام اعتصاب ملاقات و تلفن

چکیده :آقایان دانشجو و مرادی ١١ روز است که به بندهای ۴ و ٨ منتقل شده و قبل از بازگشت خودخواسته از بیمارستان به زندان، بنا را بر این گذاشته بوده‌اند که در واکنش به اجبارهای غیرقانونی مسوولان زندان و قوه قضاییه که موجبات وهن شخصیت دراویش زندانى را فراهم آورده است، خود را از هرگونه تماس تلفنى یا ملاقات با اعضای خانواده در پوشش لباس زندان محروم کنند....


سایت مجذوبان نور که اخبار دراویش را پوشش می دهد، از اعتراض دسته جمعی دراویش زندانی و اعتصاب تلفن و ملاقات آنها خبر داد و نوشت:

یکی از دراویش زندانى در بندهای غیرسیاسی اوین، در تماسی بسیار کوتاه با خانواده‌اش، از اعتصاب تلفن دستجمعی دراویش زندانى و اقدام آن‌ها به سکوت اعتراضی خبر داد. این درویش به خانواده‌اش گفته است: آقایان دانشجو و مرادی ١١ روز است که به بندهای ۴ و ٨ منتقل شده و قبل از بازگشت خودخواسته از بیمارستان به زندان، بنا را بر این گذاشته بوده‌اند که در واکنش به اجبارهای غیرقانونی مسوولان زندان و قوه قضاییه که موجبات وهن شخصیت دراویش زندانى را فراهم آورده است، خود را از هرگونه تماس تلفنى یا ملاقات با اعضای خانواده در پوشش لباس زندان محروم کنند.

این درویش در ادامه از اقدام هماهنگ تمامى دراویش محبوس در اوین برای اعتصاب ملاقات و تلفن خبر داده و گفته است: تا زمانى که حقوق حداقلی زندانیان عقیدتى و سیاسی تامین نشود، دست از سکوت اعتراضی خود برنخواهیم داشت.

به نوشته مجذوبان نور، از هشت درویشی که به جرم دفاع از حقوق دراویش نعمت اللهی گنابادی در زندان اوین محبوس شده‌اند، آقایان اسلامى و عبدی در بند٣۵٠، آقایان بهروزی و یداللهی در بند ٧، آقای انتصارى در بند ٨ و آقای کرم‌پور در بند ۴ زندانى هستند. آقایان مرادی و دانشجو نیز که به گفته این درویش در بندهای ۴ و ٨ نگهداری مى شوند، ١١ روز پیش، به دنبال انتقال ناگهانی افشین کرم‌پور از بیمارستان شهدا به بند ۴ اوین، خواهان ترخیص خودخواسته از بیمارستان و بازگشت اعتراضی به زندان شده بودند.

هفته گذشته نیز، دو درویش محبوس در بند ٣۵٠، ضمن اعلام همدلی با سایر دراویش محروم از حق درمان و ملاقات، از حضور در سالن ملاقات خودداری کرده بودند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.