سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » غلامعباس توسلی: افراطیون از کاه کوه می‌سازند تا به دولت حمله کنند...

غلامعباس توسلی: افراطیون از کاه کوه می‌سازند تا به دولت حمله کنند

چکیده : طیف افراطی اصولگراها می خواهند در این حوزه ها از کاه کوهی بسازند و به دولت حمله کنند. اینها بیشتر به مسائل فرعی حوزه علم و فرهنگ توجه دارند و از اصل قضیه و برنامه دولت غفلت می کنند و خواسته یا ناخواسته بی توجهی نشان می دهند...


دکتر غلامعباس توسلی گفت: تفاوت طیف اصلاح طلبی و اعتدال گرایان با اصولگرایان افراطی در این است که نگاه آنها به مسائل فرهنگی، امنیتی است.

 

دکتر غلامعباس توسلی، استاد بازنشسته دانشگاه تهران، در گفتگوی با آفتاب درباره طرح کارت زرد به بعضی از وزرا گفت: ظاهرا ماهیت طیف رادیکال و تندرو در مجلس این است که با دولت و اعضای کابینه مخالفت کند. این استیضاح به معنای نظارت نیست. آنها روال و روش دولت یازدهم را نمی پسندند و کل دولت را و مشی اصلاح طلبان را هدف گرفته‌اند. اما طیف رادیکال نمی‌خواهند به یکباره به دولت حمله کنند. برای همین هر بار به یک بهانه به کسی تذکر می‌دهند. آنها به عقیده خودشان نقطه ضعف دولت فرهنگ و دانشگاه است ولی به عقیده جامعه نقطه قوت دولت عملکرد او در وزارت امور آکادمیک و فرهنگی است .

این جامعه‌شناس برجسته ایرانی در ادامه گفت: طیف افراطی اصولگراها می‌خواهند در این حوزه ها از کاه کوهی بسازند و به دولت حمله کنند. اینها بیشتر به مسائل فرعی حوزه علم و فرهنگ توجه دارند و از اصل قضیه و برنامه دولت غفلت می کنند و خواسته یا ناخواسته بی‌توجهی نشان می‌دهند.

دکتر توسلی افزود: اصل مخالفت رادیکال ها با ذات اصلاح‌طلبی در جامعه است اما این اختلاف بنیادین بر مسائل فرهنگی استمرار پیدا می کند. آنها مخالف اصلاحات و دگرگونی و تحول در جامعه هستند. ما نباید این اختلاف‌ها را مقطعی تعبیر کنیم؛ علت این مخالفت‌ها بنیادین است. به نظر می‌رسد که وجه تمایز اصولگراها و اصلاح‌طلبان از همینجا است. اینجاست که انها با هم اختلاف نظر دارند و راهشان از هم جدا می شود. اما آقای روحانی حد وسط را گرفته و افراط و تفریط را نمی‌خواهد. در حالیکه افراطیون به این مسئله توجه ندارند و بر مخالفت خود اصرار دارند. چرا؟ چون اختلاف ماهیتی و بنیادین است نه شکلی و جزئی.

این استاد دانشگاه درباره تاثیر ادامه روند مخالفت مجلس با دولت به سایت آفتاب کفت: اگر مخالفت با دولت به شکل استیضاح و کارت زرد ادامه پیدا کند ممکن است در دراز مدت برای دولت مشکلی پیش بیاید. اما نتیجه عملی برای مخالفان این است که اصلاح امور در دولت متوقف شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.