سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » احمد خاتمی: نگوییم در فلان هشت سال کشور ویران شده است...

احمد خاتمی: نگوییم در فلان هشت سال کشور ویران شده است

چکیده :همه دولت‌های بعد از انقلاب ضعف‌ها و قوت هایی دارند. اما اگر ما دولتی را سراسر سیاه جلوه دهیم و بگوییم در فلان هشت سال کشور ویران شده است، به هیچ وجه نقد ما منصفانه نخواهد بود. در فضای فتنه که باطل لباس حق را می پوشد، چراغ هدایت ما ولایت است. باید پشت سر ولی امر حرکت کنیم....


امام جمعه موقت تهران به منتقدین دولت احمدی نژاد هشدار داد که سیاه نمایی نکنند، و گفت که نباید بگوییم در فلان هشت سال کشور ویران شده است!

احمد خاتمی که در دانشکده هنر و معماری دانشگاه بوعلی سینا همدان سخن می گفت، با بیان اینکه روشنفکر دینی منصف است و منصفانه نقد می کند ولی روشنفکر غربی فقط بدی ها را می بیند، افزود: همه دولت‌های بعد از انقلاب ضعف‌ها و قوت هایی دارند. اما اگر ما دولتی را سراسر سیاه جلوه دهیم و بگوییم در فلان هشت سال کشور ویران شده است، به هیچ وجه نقد ما منصفانه نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، این امام جمعه موقت تهران به مقایسه روشنفکر غربی و روشنفکر دینی پرداخت و افزود: روشنفکر دینی به غیب و خدای نادیدنی ایمان دارد و کورکورانه چیزی را قبول نمی کند و پرسشگر است، اما روشنفکر غربی با خداوند قهر بوده و سعی اش نابودی و نادیده گرفتن دین است.

وی با بیان این‌که ما انتظار داریم خروجی های دانشگاه هایمان، متخصصانی با خدا و مومن باشند، ادامه داد: روشنفکر قرآنی درگیر حزب، باند و گروه نمی شود و رضای خدا را در نظر می گیرد، اما روشنفکر غربی دُگم است و ملاک برایش دستور و امر حزب و گروه است.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: دانشگاه ها کانون اندیشه هستند و نباید اسیر حزب و توده شوند. اسیر حزب بودن دانشگاه به معنی فکر فروشی و اندیشه فروشی است.

احمد خاتمی در پایان با تشریح فضاهای گوناگون حاکم بر جوامع گفت: در فضای حاکمیت حق، باید حق را یاری کرد. در فضای باطل، ما کف وظیفه و سقف وظیفه داریم. کف وظیفه این است که دین و ایمان خود را حفظ کنیم و تحت تاثیر جو قرار نگیریم و سقف وظیفه این است که تلاش کنیم فضای باطل را از بین برده و در فضای فتنه که باطل لباس حق را می پوشد، چراغ هدایت ما ولایت است. باید پشت سر ولی امر حرکت کنیم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.