سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حمله ناکام داعش به بزرگ‌ترین پالایشگاه نفت عراق...

حمله ناکام داعش به بزرگ‌ترین پالایشگاه نفت عراق

چکیده :نیروهای ارتش عراق حملات شبه‌نظامیان گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (داعش) به بزرگ‌ترین پالایشگاه نفت این کشور در بیجی را دفع کرده اند. نیروهای داعش عصر شنبه از سه جهت به پالایشگاه حمله کردند....


دولت عراق می‌گوید نیروهای ارتش این کشور، حمله شبه‌نظامیان گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (داعش) به بزرگ‌ترین پالایشگاه نفت عراق در بیجی را دفع کردند. چند شبه‌نظامی داعش هم در این عملیات کشته شده‌اند.

به گزارش بی بی سی، نظامیان و شاهدان عینی به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند که نیروی هوایی از عملیات زمینی ارتش پشتیبانی می‌کرد. نیروهای داعش عصر شنبه از سه جهت به پالایشگاه حمله کردند. عملیات ارتش برای دفاع از پالایشگاه نفت بیجی تا امروز یکشنبه ۲۴ اوت ادامه داشته است.

پالایشگاه بیجی در شمال عراق در چند ماه گذشته بار‌ها محل نزاع شبه‌نظامیان دولت اسلامی و نیروهای ارتش عراق بوده است. این پالایشگاه زمانی ۵۰ درصد نفت مورد نیاز عراق را تامین می‌کرد. بیجی در شمال تکریت و جنوب غربی شهر کرکوک قرار داد.

شهر کرکوک روز گذشته، شنبه ۲۳ اوت، شاهد چند بمبگذاری هم‌زمان بود که دست‌کم ۱۸ کشته بر جای گذاشت. گمان می‌رود نیروهای داعش این بمبگذاری‌ها را هدایت کرده باشند.

در اربیل، پایتخت اقلیم کردستان هم بمبی منفجر شد که کم‌سابقه بود. اربیل از امن‌ترین شهرهای عراق در ماه‌های گذشته بوده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.