سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بیانیه سازمان ادوار تحکیم وحدت در اعتراض به طرح استیضاح وزیر علوم دولت یازدهم...

بیانیه سازمان ادوار تحکیم وحدت در اعتراض به طرح استیضاح وزیر علوم دولت یازدهم

چکیده : اصرار مدیران جدید این وزارت خانه به بازگرداندن شأن علمی دانشگاه ها، جلوگیری از دخل و تصرف های غیر کارشناسانه و نیز متوقف کردن رانت های بی حساب و کتاب علمی که اعتبار دانشگاهها را طی سالیان گذشته مخدوش نموده بود از جمله مواردی است که در ظاهر امر با ذائقه ی برخی از نمایندگان مجلس و وابستگان آنها خوشایند نبوده است...


به دنبال تلاش شماری از نمایندگان اصولگرای مجلس شورای اسلامی برای استیضاح دکتر فرجی دانا، وزیر علوم تحقیقات و فن آوری دولت یازدهم، سازمان ادوار تحکیم وحدت با صدور اطلاعیه ای ضمن حمایت از وزیر علوم، نسبت به طرح این استیضاح اعتراض و آن را «مقابله با جامعه مدنی و خواست مردم» دانست.

متن این اطلاعیه که در تارنمای ادوار نیوز منتشر شده به شرح ذیل است:

به نام خدا

از زمان معرفی کابینه ی دولت یازدهم به مجلس شورای اسلامی ، یکی از چالش های جدی مجلس با دولت منتخب ملت، «وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری» بوده است؛ وزارت خانه ای با کارکردی تاثیر گذار، که در دوران مدیریت دولت نهم و دهم، همانند باقی امور، اعتبار و کارکرد آن آسیب جدی دید و از رایحه ی بی کفایتی و نابسامانی ها بی بهره نماند.

امروز و پس از یکسال از روی کار آمدن دولت یازدهم، بر ناظران امر مشخص شده است که علت این حساسیت ها چه بوده است؟!

آری اصرار مدیران جدید این وزارت خانه به بازگرداندن شأن علمی دانشگاه ها، جلوگیری از دخل و تصرف های غیر کارشناسانه و نیز متوقف کردن رانت های بی حساب و کتاب علمی که اعتبار دانشگاهها را طی سالیان گذشته مخدوش نموده بود از جمله مواردی است که در ظاهر امر با ذائقه ی برخی از نمایندگان مجلس و وابستگان آنها خوشایند نبوده است.

لذا تعدادی از تریبون های این جریان در مجلس شورای اسلامی، پس از تهدید های پیاپی وزارت مذکور به بهانه های واهی و در پس عناوینی گاه دهان پرکن همچون «کند شدن سرعت تولید علم!» و… اقدام به طرح استیضاح وزیری کرده اند که میراث دار خرابی های بسیاری بوده و در طی یکسال اول عمر دولت یازدهم، با وجود تمامی موانع موجود، به اذعان ناظران جامعه مدنی و کارشناسان امر، جزو وزارت خانه های موفق بوده و عملکرد قابل قبولی داشته است.

سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی ( ادوار تحکیم وحدت ) به عنوان تشکلی مرتبط با حوزه دانشگاه ضمن حمایت از وزیر محترم علوم، تحقیقات و فن آوری، انتقاد و اعتراض جدی خود را به عملکرد شماری از نمایندگان مجلس در طرح این استیضاح، اعلام می دارد.

دریغا که اگر در برخی مدعیان صداقتی بود باید در زمینه هایی وارد گود معرکه می شدند که فساد و ناکارآمدی به صورت جدی به منافع ملت و کشور آسیب رسانده و می رساند و اگر نظارتی در کار بود، نقش نظارتی خود را در آن حوزه ها ایفا می کردند و به صورت واقعی حافظ منافع ملی می بودند!

ناگفته پیداست که در بررسی حرکت اخیر شماری از نمایندگان و طراحان استیضاح، هیچ گونه خیرخواهی اجتماعی مشهود نیست و این اقدام از سوی دانشگاهیان و عموم مردم، به نحوی مقابله با جامعه مدنی و خواست مردم در انتخابات خرداد 92 تلقی می شود.

امیدواریم افراد بی طرف و خیر خواه کشور با میدان داری عقلانیت، منافع ملی را مد نظر قرار دهند و دراین فضای امیدواری که در دل ملت شکل گرفته، نگذارند، افراد و جریاناتی خاص، راه عقلانیت و تدبیر امور را سد نمایند.

روابط عمومی سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی – (ادوار تحکیم وحدت)

بیست و ششم مرداد هزار و سیصد و نود و سهDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.