سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مولوی عبدالحمید: تکفیری‌ها افکار شیطانی دارند/ مشکل جهان اسلام، خروج از اعتدال اس...

مولوی عبدالحمید: تکفیری‌ها افکار شیطانی دارند/ مشکل جهان اسلام، خروج از اعتدال است

چکیده :امروز مهمترین مسئله ای که جهان اسلام را تهدید می کند سلفی گری و خروج از اعتدال است. اعتدال راه مستقیم است و قرآن نیز مسلمانان را به این امر مهم توصیه کرده است. خروج از راه اعتدال سرپیچی از قرآن و سنت پیامبر است و همین امر باعث اختلافات قومی، مذهبی و دینی می شود....


امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: جریانات تکفیری و هر مسئله دیگری که قصد تخریب اسلام و سنت را داشته باشد از دیدگاه اهل سنت محکوم است.

به گزارش ایسنا، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی درهمایش مقدماتی کنگره جریانهای انحرافی تکفیری اظهار کرد: امروز مهمترین مسئله ای که جهان اسلام را تهدید می کند سلفی گری و خروج از اعتدال است.

امام جمعه اهل سنت زاهدان در ادامه اظهار کرد: اعتدال راه مستقیم است و قرآن نیز مسلمانان را به این امر مهم توصیه کرده است.

وی تاکید کرد: خروج از راه اعتدال سرپیچی از قرآن و سنت پیامبر است و همین امر باعث اختلافات قومی، مذهبی و دینی می شود.

اسماعیل زهی گفت: در قرون گذشته نیز خوارج با جدایی از دین و سنت پیامبر به مقابله با اسلام پرداختند و موجب بروز بسیاری از اختلافات میان امت اسلامی شدند.

وی تصریح کرد: تحکیم پایه های اسلام تنها با وحدت کلمه ایجاد خواهد شد.

امام جمعه اهل سنت زاهدان در ادامه بیان کرد: در حال حاضر يکي از عوامل مهم فتنه گري در منطقه جريان سلفي تکفيري است که در لباس دفاع از سنت، عملا در مسير منافع غربيان گام برمي دارد.

وی خاطرنشان کرد: بايد توجه داشت يکي از مهمترين اقدامات فرهنگي که مي تواند در مواجهه با چنين برداشت هاي نادرستي از اسلام و سنت به کار آيد استفاده از همه امکانات و ظرفيت هايي سازمان هاي تقريبي است.

امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به اینکه این گروه ها افکار شیطانی دارند گفت: کسی که به تسخیر شیطان درآمد دیگر کافری همچون شیطان نیست بلکه بدتر از شیطان است زیرا انسان بهر حال دارای روحی از خداست که این روح چون خصم خود و خدایش شود از شیطان هم کافرتر می شود.

وی خاطرنشان کرد: دشمن اصلى آن دشمن پشت پرده است، آن دست نه‌چندان پنهانى است که از آستین سرویس‌هاى امنیتى بیرون مى‌آید و گریبان مسلمانان را می‌گیرد و آنها را به جان هم مى‌اندازد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.