سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعدام 700 تن در شمال شرق سوریه به دست داعش...

اعدام 700 تن در شمال شرق سوریه به دست داعش

چکیده : به گزارش فعالان سوری، خیابان‌های شهرک‌های "کشکیة"، "غرانیج" و "أبوحمام" پس از ورود اعضای گروه داعش پر از اجساد و خون‌های اعضای عشیره شعیطات شده و گروه داعش برخی خانه‌ها را غارت کرده است...


دیده بان حقوق بشر سوریه از جنایت هولناک دیگری به دست گروه تکفیری داعش پرده برداشت و اعلام کرد که این گروه ظرف دو هفته گذشته حدود 700 تن از اعضای قبیله “شعیطات” در شمال شرق سوریه را اعدام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سوریه نیوز، دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: “گروه دولت اسلامی” (داعش) ظرف دو هفته گذشته بیش از 700 تن از اعضای قبیله سنی مذهب شعیطات را در استان دیرالزور واقع در مرز سوریه با عراق اعدام کرد که بیشتر آن‌ها غیرنظامی بودند.

به گزارش فعالان سوری، خیابان‌های شهرک‌های “کشکیة”، “غرانیج” و “أبوحمام” پس از ورود اعضای گروه داعش پر از اجساد و خون‌های اعضای عشیره شعیطات شده و گروه داعش برخی خانه‌ها را غارت کرده است.

شخصیت‌های برجسته شعیطات در نوار ویدیویی از ابوبکر بغدادی خواسته‌اند که اعضای این عشیره را عفو کند. آنها همچنین دولت اسلامی را تایید کرده‌اند.

فعالان سوری از عدم توجه بین‌المللی به اقدامات داعش در سوریه و کشتن سوری‌ها در دیرالزور و تمرکز جامعه بین‌المللی بر آواره شدن ایزدی‌ها در عراق شکایت کرده‌اند.

حملات داعش به ریف دیرالزور موجب آواره شدن بیش از 3000 تن شده است.

همچنین روزنامه مصری الیوم السابع نوشت: اعضای داعش سه روستا در شمال سوریه را در پی پیشروی به سمت مقرهای مخالفان سوری تصرف کرده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که تکفیری‌ها به روسته مالد در نزدیکی شهرک مارع در استان حلب حمله کردند.

یک فعال سوری نیز گفت: داعشی‌ها همچنین دو روستای حمیدیه و سنبل را در نزدیکی مارع به تصرف خود درآورده‌اند.



Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.