سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محرومیت دراویش زندانی از ملاقات با خانواده، به علت اصرار بر اجرای قانون...

محرومیت دراویش زندانی از ملاقات با خانواده، به علت اصرار بر اجرای قانون

چکیده :طبق آیین نامه‌ سازمان زندان‌ها، استفاده از لباس زندان برای زندانیان سیاسی در هنگام ملاقات و اعزام به مراکز درمانی و قضایی ممنوع است اما با وجود این قانون، اجبار در استفاده از لباس زندان بر دراویش و دیگر زندانی‌های سیاسی که به بندهای عادی اوین منتقل شده‌اند همچنان اعمال می‌شود....


با وجود گذشت سه سال از حبس هشت ساله و نیمه‌ای که حکم غیابی قاضی صلواتی برای رضا انتصاری فعال حقوق دراویش گنابادی رقم زده است، این درویش گنابادی کماکان از حقوق اولیه و بدیهی یک زندانی بی‌بهره است.

به گزارش مجذوبان نور، رضا انتصاری بار دیگر به خاطر اعمال فشار غیرقانونی مسوولان زندان اوین در خصوص اجبار این درویش زندانی به پوشیدن لباس زندان، از ملاقات با خانواده‌اش به دلیل آنچه این زندانی رعایت کرامت و نگه داشتن حرمت زندانیان سیاسی توصیف می‌کند خودداری کرد.

مسوولان زندان اوین که بعد از جداسازی زندانیان سیاسی و عقیدتی بند ۳۵۰ و انتقال غیرقانونی آنان به بندهای زندانیان جرایم اجتماعی، موجی از تهدیدهای روانی را علیه این زندانیان ایجاد کرده بودند در تازه‌ترین اقدام، علاوه بر تهدید فیزیکی برخی از زندانیان عقیدتی و سیاسی از طریق اشرار داخل زندان، با اعلام این تصمیم واهی اجباری شدن لباس زندان در هنگام ملاقات با قصد تحقیر زندانیان سیاسی و دراویش زندانی، مانع از ملاقات آنها با خانواده‌‌هایشان می شوند.

خانواده این زندانی به مجذوبان نور گفته‌اند: « با اینکه می‌دانیم احتمال انجام ملاقات بسیار کم است، باز هم به اوین می‌رویم، اما پس از ساعت‌ها انتظار ملاقات انجام نمی‌شود. در یک ماه گذشته تنها یک بار او را ملاقات کردیم چون مسوولان زندان حاضر شدند رضا با لباس عادی به سالن ملاقات بیاید. اما دو هفته است که به او گفته‌اند دیگر ملاقات بدون لباس زندان امکان ندارد»

یادآور می‌شود طبق آیین نامه‌ سازمان زندان‌ها، استفاده از لباس زندان برای زندانیان سیاسی در هنگام ملاقات و اعزام به مراکز درمانی و قضایی ممنوع است اما با وجود این قانون، اجبار در استفاده از لباس زندان بر دراویش و دیگر زندانی‌های سیاسی که به بندهای عادی اوین منتقل شده‌اند همچنان اعمال می‌شود به طوری که هفته گذشته محمد ابراهیمی زندانی محبوس در بند ۸ و امید بهروزی و فرشید یداللهی از وکلای زندانی دراویش در بند ۷ نیز به همین دلیل از حق ملاقات خود انصراف دادند.

رضا انتصاری خبرنگار اخراجی صدا سیما است که در سال ۸۸ اخراج و هم اکنون به علت تهیه مستند و فعالیت در سایت مجذوبان نور، به هشت سال و نیم زندان محکوم شده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.