سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » درمان ناباروری تحت پوشش بیمه قرار گرفت/ پرداخت 90 درصد هزینه‌های جراحی...

درمان ناباروری تحت پوشش بیمه قرار گرفت/ پرداخت 90 درصد هزینه‌های جراحی

چکیده :اعمال جراحی ناباروری از قبل تحت پوشش بیمه قرار داشتند و به زودی داروهای ناباروری نیز تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. پوشش داروها و درمان ناباروری در راستای اجرای سیاستهای افزایش جمعیت انجام می شود. در حال حاضر ۱۵ تا ۲۰ درصد زوج‌ها نابارورند....


نایب رئیس هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت از تحت پوشش بیمه قرار گرفتن داروهای ناباروری تا پایان مرداد ماه خبر داد و گفت: ۹۰ درصد هزینه اعمال جراحی مربوط به ناباروری را بیمه تقبل می‌کند.

محمد باقر هوشنگی در گفت و گو با مهر افزود: با توجه به اعلام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت به زودی داروهای ناباروری تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند و در این خصوص باید لیست داروهای مورد نیاز درمان ناباروری برای زنان و مردان مشخص و سپس این موضوع عملیاتی شود.

وی تاکید کرد: هنوز نامه کتبی بیمه داروهای ناباروری به هیات مدیره ارسال نشده اما محسنی بندپی این موضوع را اعلام کرده که قطعا اجرایی خواهد شد.

نایب رئیس هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت در مورد اعمال جراحی ناباروری نیز گفت: این اعمال جراحی از قبل تحت پوشش بیمه قرار داشته به طوری که بیمه‌ها در بیمارستان‌های دولتی ۹۰ درصد هزینه‌های مربوط به جراحی ناباروری را می‌پردازند و ۱۰ درصد باقی مانده را فرد بیمه شده پرداخت می‌کند که البته به تازگی این درصد نیز کاهش یافته و در روستاها هزینه پرداختی بیمه‌شده ۵ درصد است.

به گفته هوشنگی، پرداخت این هزینه در بیمارستان‌های دولتی بر اساس تعرفه دولتی و در بیماستان‌های خصوصی طبق تعرفه خصوصی است به همین دلیل فقط در بیمارستان‌های دولتی بیمه هزینه‌های جراحی ناباروری را تقبل می‌کند.

وی به سیاست افزایش جمعیت اشاره کرد و افزود: پوشش داروها و درمان ناباروری در راستای اجرای سیاستهای افزایش جمعیت انجام می شود و هنگامی که در موارد پیشگیری از بارداری با تصوبیب قوانین سخت گیری می شود طبیعتا در درمان نازایی نیز باید تسهیلاتی در نظر گرفته شود به همین دلیل درمان ناباروری با شدت بیشتری اجرایی خواهد شد.

هوشنگی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۵ تا ۲۰ درصد زوج‌ها نابارورند، گفت: در گذشته درمان ناباروری و خدمات مورد نیاز آن جزء خدمات گران‌قیمت محسوب می‌شد و بیمه‌ها ورود پیدا نمی‌کردند اما این موضوع با برنامه‌ریزی سازمان بیمه سلامت و وزارت بهداشت رفع شده است و دیگر مانند قبل با آن برخورد نمی‌شود.

نایب رئیس هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت در مورد اینکه چرا بیمه‌ها زیر بار درمان ناباروری نمی‌روند، گفت: هر خدمت جدیدی که تحت پوشش بیمه می‌آید و دولت مصوب می‌کند باید منابع مالی مورد نیاز آن نیز محاسبه و ابلاغ شود در غیر اینصورت در اجرا به مشکل بر می‌خورد.

وی افزود: خواسته بیمه‌ها نیز اجرای مصوبات و تعهدات جدید است اما متاسفانه کمبود منابع مالی این امکان را نمی‌دهد و در صورت تخصیص منابع بیمه‌ها برای اجرای خدمات جدید مشکلی ندارند.

هوشنگی اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست‌های جمعیتی که مقام معظم رهبری ابلاغ کرده‌اند وزارت بهداشت با سازمان بیمه سلامت تفاهم‌نامه‌ای در مورد بیمه ناباروری امضا کرده و منابع لازم نیز تخصیص داده شده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.