سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقال 50 نفر از زندانیان سابق 350 به قرنطینه بند 7 اوین...
» ادامه برخوردهای غیرانسانی دستگاه قضایی

انتقال 50 نفر از زندانیان سابق 350 به قرنطینه بند 7 اوین

چکیده : حدود 50 نفر از زندانیان بند 350 که دو هفته پیش به دلایل نامعلوم به بند 7 زندان اوین (بند زندانیان مالی) انتقال یافته بودند، بار دیگر در پی تصمیم یک جانبه، بی منطق و غیرانسانی مسئولان قضایی، به بخش قرنطینه بند 7 انتقال یافتند. این در حالی است که بخش قرنطینه تنها برای اقامت یکی دو روزه ی زندانیان تازه وارد ساخته شده و به دلیل شرایط نامساعد و عدم وجود هرگونه امکانات زندگی، امکان اقامت طولانی در آنجا وجود ندارد....


گروهی از زندانیان زندان اوین که چندی قبل از بند 350 به بند 7 منتقل شده بودند، بار دیگر جا به جا شدند و این بار به قرنطینه این بند منتقل شدند.

به گزارش خبرنگار کلمه، دو هفته پیش حدود 50 نفر از زندانیان بند 350 به دلایل نامعلوم به بند 7 زندان اوین که زندانیان مالی در آن نگهداری می شوند، انتقال یافته بودند. اما این زندانیان بار دیگر در پی تصمیمی یک جانبه، بی منطق و غیرانسانی از سوی مسئولان قضایی، به بخش قرنطینه بند 7 انتقال یافتند.

این در حالی است که بخش قرنطینه تنها برای اقامت یکی دو روزه ی زندانیان تازه وارد ساخته شده و کاربری آن نیز جز این نبوده و به دلیل شرایط نامساعد و عدم وجود هرگونه امکانات زندگی، امکان اقامت طولانی در آنجا وجود ندارد.

این قبیل جا به جایی ها صرف نظر از اینکه نشانگر آشفتگی و سردرگمی مسئولان مربوط است، حقوق مصرح زندانیان را نیز نادیده می گیرد و در حالی که زندانیان مالی به طور نسبی از وضع با ثبات رفاهی و مرخصی های ادواری برخوردارند، زندانیان بند 350 هر لحظه باید منتظر تصمیم های یک جانبه و بدون توجیه باشند.

انتقال اخیر این گروه از زندانیان به بخش قرنطینه بند 7 زندان اوین که فاقد کمترین امکان رفاهی است، باعث فشار و اضطراب روحی سنگینی به زندانیان و خانواده های آنها شده است. این در حالی است که تاکنون هیچ مقام مسئولی در دستگاه قضایی توضیحی در قبال برخوردهای اخیر نداده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.