سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وزیر راه احمدی‌نژاد حرفش را پس گرفت!...

وزیر راه احمدی‌نژاد حرفش را پس گرفت!

چکیده : بهبهانی هر وقت سخن از ایران 140 به میان می‌آمد به آن آب و تاب داده و حتی یک بار نیز در جمع خبرنگاران گفته بود: «از ابتدا طوری توی سر این هواپیما زده شد که من فکر می‌‏کردم این هواپیما نیست و گاری پرنده است. ولی به وحدانیت خدا این هواپیما از فوکر هم بهتر است.من خودم تاکنون بیش از 20 پرواز با این هواپیما انجام داده‌ام و کاملا هم از آن راضی هستم». اما حالا پس از شش سال بهبهانی می‌گوید ما مخالف استفاده از هواپیمای ایران 140 در ناوگان مسافری کشور بودیم...


سايت اقتصاد نیوز در گزارشي نوشت: مجوز پرواز هواپیمای ایران 140 در ناوگان مسافری حمل‌ونقل هوایی کشور زمان وزارت حمید بهبهانی در دولت نهم مطرح شد. در آن مقطع هنگامی که این موضوع مطرح شد علی‌رغم هشدارهای فعالان صنعت هواپیمایی و مخالفت‌های شرکت‌های هواپیمایی این هواپیما مجوز پروزا گرفت.

حتی در آن زمان واکنش‌های منفی نسبت به استفاده از هواپیمای ایران 140 اوج گرفته بود، با این حال حدود شش سال قبل وزیر راه دولت محمود احمدی‌نژاد از ساخت هواپیمای داخلی که محصول مشترک ایران و اوکرین بود، سرسختانه دفاع کرد و درباره ایمنی هواپیمای ایران 140 اعلام کرد: «هواپیمای ایران 140 حتی از فوکر هم بهتر است و حاضرم کتبا بنویسم.»

بهبهانی هر وقت سخن از ایران 140 به میان می‌آمد به آن آب و تاب داده و حتی یک بار نیز در جمع خبرنگاران گفته بود: «از ابتدا طوری توی سر این هواپیما زده شد که من فکر می‌‏کردم این هواپیما نیست و گاری پرنده است. ولی به وحدانیت خدا این هواپیما از فوکر هم بهتر است.من خودم تاکنون بیش از 20 پرواز با این هواپیما انجام داده‌ام و کاملا هم از آن راضی هستم». اما حالا پس از شش سال بهبهانی می‌گوید ما مخالف استفاده از هواپیمای ایران 140 در ناوگان مسافری کشور بودیم!

وزیر راه دولت احمدی‌نژاد درباره اینکه چرا در زمان وزارتش به هواپیمای ایران 140 علی رغم مخالفت‌های شرکت‌های هواپیمایی و کارشناسان این صنعت مجوز داد؟ گفت: در زمان بنده هم من و هم سازمان هواپیمایی کشوری مخالف استفاده از هواپیمای ایران 140 بودیم. علی‌رغم فشارهایی که وجود داشت ما حاضر نبودیم از این هواپیما استفاده کنیم.

بهبهانی درباره اینکه چرا آن زمان که وزیر راه و ترابری بود گفته بود که ایران 140 هواپیمای ایمنی است و حاضر کتبا بنویسیم این هواپیما از فوکر هم بهتر است، تصریح کرد: بنده منظورم این نبود که این هواپیما از فوکر بهتر است. بلکه در مقایسه با هواپیماهای توپولف روسی گفتم.وزیر راه دولت نهم گفت: چرا نمی‌گویند در زمان بنده هواپیمای توپولف روسی که آن همه سانحه داده بود و سقوط بسیاری داشت از ناوگان حمل‌ونقل هوایی کشور خارج شده است؟ ما کار بزرگی در این زمینه انجام دادیم!Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.