سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بن لادن درباره ظهور داعش هشدار داده بود...

بن لادن درباره ظهور داعش هشدار داده بود

چکیده : به نوشته روزنامه دیلی میل، در وسایل بن لادن در ابیت آباد پاکستان حجم بسیاری کاغذ وجود داشت که این نامه نیز جزو آن‌ها بود و در جریان حمله کماندوهای آمریکایی به این مکان و کشتن بن لادن، این اسناد به دست مقام‌ها افتاد...


در میان وسایل یافت شده از مخفیگاه اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده نامه‌ای 21 صفحه‌ای یافت شده که وی در آن درباره ظهور گروه داعش هشدار داده است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، در وسایل بن لادن در ابیت آباد پاکستان حجم بسیاری کاغذ وجود داشت که این نامه نیز جزو آن‌ها بود و در جریان حمله کماندوهای آمریکایی به این مکان و کشتن بن لادن، این اسناد به دست مقام‌ها افتاد.

در این نامه بن لادن درباره ظهور گروه جدید و متخاصم از تندروهای اسلام‌گرا که قادرند جان غیرنظامیان را نادیده بگیرند و به وجهه و اعتبار القاعده لطمه بزنند، هشدار داده بود. این در حالی است که گروه شبه نظامی القاعده سازمانی است که خود به تنهایی در جریان عملیات‌ها جان هزاران غیرنظامی بی‌گناه را گرفته است. در این اسناد که در سال 2011 به دست یکی از مقام‌های ارشد بن لادن نوشته شده، برخی از اقدامات وحشی‌گرایانه این گروه نوظهور از جمله استفاده از گاز کلر و تسلیحات شیمیایی، بمب‌گذاری مساجد و قتل‌عام در کلیسای کاتولیک‌ها در بغداد ذکر شده است.

در این نامه هشدار داده شده که گروه القاعده باید از هرگونه ارتباط با این گروه تندرو خودداری کند. در حقیقت گفته شده که دولت اسلامی عراق و شام (داعش) که جان غیرنظامیان را نادیده می‌گیرد، احتمالا به وجهه و اعتبار القاعده لطمه می‌زند. به طور کلی در این نامه گروه دولت اسلامی عراق و شام به عنوان گروهی معرفی شده‌ است که حتی در مقابل خود القاعده که مسئول حمله به برج‌های دوقلوی آمریکا در سپتامبر 2001 است، بسیار تندروتر است.

امروز که داعش خود را تنها دولت اسلامی خطاب می‌کند، به یک نیروی نظامی قوی تبدیل شده است که کنترل منطقه‌ای بزرگتر از بریتانیای کبیر را در دست دارد. بریتانیای کبیر (Great Britain) شامل انگلستان، ولز و اسکاتلند می‌شود که نهمین جزیره بزرگ جهان است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.