سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جنگنده‌های آمریکایی مواضع داعش را در عراق بمباران کردند...

جنگنده‌های آمریکایی مواضع داعش را در عراق بمباران کردند

چکیده : اولین حمله در ساعت 6:45 (به وقت محلی) زمانی رخ داد که دو جنگنده FA-18 از ناو هواپیمابر آمریکایی واقع در خلیج فارس دو بمب 500 پوندی لیزری هدایت شونده را در نزدیک اربیل پایین انداختند و طی آن تعدادی از مواضع داعش منهدم شد...


چند ساعت پس از آنکه رئیس‌جمهوری‌ آمریکا دستور داد تا مواضع شبه‌نظامیان داعش بمباران شود، جنگنده‌های آمریکایی دو حمله هوایی را در نزدیکی شهر اربیل واقع در شمال عراق ترتیب دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوا، پنتاگون اعلام کرد: ارتش آمریکا اقدامات خود را علیه داعش گسترش داده و از جنگنده‌ها و پهپادها برای انجام دو حمله هوایی دیگر در نزدیکی اربیل مرکز منطقه خودمختار کردستان عراق استفاده کرده است.

پنتاگون در بیانیه‌ای که بعدازظهر جمعه منتشر شد، آورده است: دور دوم حملات هوایی جنگنده‌های آمریکایی به صورت موفقیت آمیز برای از میان برداشتن تروریست‌های داعش صورت گرفت و یک کاروان از هفت خودرو متعلق به داعش منهدم شد و مواضع این تروریست‌ها با استفاده از بمباران هوایی از بین رفت.

در این بیانیه همچنین آمده است: جنگنده‌های آمریکایی یک بمب لیزری هدایت شونده را بر مواضع داعش انداختند.

اولین حمله در ساعت 6:45 (به وقت محلی) زمانی رخ داد که دو جنگنده FA-18 از ناو هواپیمابر آمریکایی واقع در خلیج فارس دو بمب 500 پوندی لیزری هدایت شونده را در نزدیک اربیل پایین انداختند و طی آن تعدادی از مواضع داعش منهدم شد.

این در حالی است که احمد حمید، پزشک بیمارستان السلام در شرق موصل به خبرگزاری آناتولی گفت: بیمارستان مذکور در ساعات پایانی شب گذشته جسد هشت کشته و 20 زخمی را که از اعضای داعش بودند، تحویل گرفت.

حمید تصریح کرد: این تلفات و زخمی‌ها مربوط به حمله هوایی آمریکا به منطقه الخازر در 60 کیلومتری شرق موصل و نزدیکی اربیل بود.

وی افزود:‌ اکثر زخمی‌ها حال‌شان وخیم است و تحت مراقبت ویژه هستند.

تصمیم گیری برای آغاز این حملات هوایی از جانب ژنرال ارتش لوید آستین، فرمانده مرکزی آمریکا اتخاذ شد. باراک اوباما، ‌رئیس جمهوری آمریکا نیز در سخنرانی تلویزیون حکم عملیات هوایی علیه مواضع داعش در شمال عراق را صادر کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.