سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اطلاعاتی از اموال بابک زنجانی در خارج از کشور به دست آمده است...

اطلاعاتی از اموال بابک زنجانی در خارج از کشور به دست آمده است

چکیده :رییس کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه اطلاعاتی از اموال بابک زنجانی در خارج از کشور به دست آمده است، گفت: وزارت امور خارجه مکلف به همکاری درباره نحوه و میزان سهام بابک زنجانی در شرکت های مشترکی است که با خارجی ها تشکیل داده تا بتوان آنها را شناسایی و مسترد کرد....


رییس کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه اطلاعاتی از اموال بابک زنجانی در خارج از کشور به دست آمده است، گفت: وزارت امور خارجه مکلف به همکاری درباره نحوه و میزان سهام بابک زنجانی در شرکت های مشترکی است که با خارجی ها تشکیل داده تا بتوان آنها را شناسایی و مسترد کرد.

«محمدعلی پورمختار» روز شنبه در گفت وگو با  ایرنا درباره آخرین روند رسیدگی به پرونده بابک زنجانی افزود: زنجانی تاکنون فقط اطلاعات اموال شخصی خود را در داخل کشور ارایه کرده است.

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهار داشت: البته اطلاعاتی نیز درباره اموال وی در خارج از کشور وجود دارد اما نحوه استرداد آنها باید مشخص شود.

**تقدیم گزارش فساد در فوتبال به زودی به هیات رییسه مجلس

پورمختار درباره پرونده فساد در فوتبال و آخرین روند رسیدگی به آن نیز گفت: کارشناسان این کمیسیون درحال تکمیل گزارش نهایی رسیدگی به پرونده فساد در فوتبال هستند و بزودی این گزارش به هیات رییسه مجلس برای قرائت در جلسه علنی ارایه می شود.

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس در پاسخ به این سوال که آیا مسایل جدیدی مانند سفر بازیگران سینما و تلویزیون به برزیل و یا عقد قراردادهای فصل جاری در این گزارش گنجانده خواهد شد یا خیر، اظهار داشت: کمیسیون اصل 90 چون فردی را برای سفر به برزیل اعزام نکرد، نتوانست مستنداتی نیز تهیه کند؛ بنابراین این موارد را نمی توان در گزارش خود به هیات رییسه مجلس گنجاند.

نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این گزارش به قراردادهای سال جاری فوتبالیست ها بطور کلی نگاه شده است یعنی قراردادهای سال جدید در بخش قراردادها مطرح شده، زیرا قراردادهای امسال مانند سال های گذشته بوده و هیچ تغییری در آن ایجاد نشده است.

** بررسی شکایت نماینده رشت از دولت های نهم و دهم

وی تصریح کرد: «غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی» نماینده رشت در نامه ای از دولت های نهم و دهم شکایت کرده که مستندات خود را گزارش «محمود عسگری آزاد» جانشین معاون توسعه و منابع انسانی ریاست جمهوری قرار داده است که رسیدگی به این شکایت در دستور کار کمیسیون اصل 90 مجلس قرار دارد.

**شاکیان از هیات رییسه مجلس هنوز مصادیق خود را ارایه نکرده اند

وی درباره روند شکایت برخی از نمایندگان از هیات رییسه در زمینه چگونگی اعلام وصول و در دستور کار قرارگرفتن سوالات و استیضاح نمایندگان توسط هیات رییسه مجلس گفت: کمیسیون اصل 90 در حال رسیدگی به این موضوع است و از شاکیان خواسته ایم که مصادیق آن را اعلام کنند که هنوز آنها به این خواست ما پاسخ ندادند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.