سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » روحانی: دولت لایحه همراهی خبرنگاران با انجمن صنفی را تقدیم مجلس می‌کند...

روحانی: دولت لایحه همراهی خبرنگاران با انجمن صنفی را تقدیم مجلس می‌کند

چکیده : روحانی اظهار داشت: خبرنگاران و رسانه ها از یک سو می توانند اطلاعات صحیح را به جامعه عرضه کرده و باعث آگاهی و تعالی جامعه شوند و همچنین می توانند واسطه بسیار خوبی بین جامعه، نظام و دولت باشند...


رییس جمهوری به مناسبت روز خبرنگار و در ادامه سلسله دیدارهای خود با خانواده شهدا، در دیدار با خانواده شهید محمود صارمی گفت: دولت مصمم به ایجاد ارتباط دوسویه و تنگاتنگ با رسانه ها است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز پنج شنبه در گفت و گوی صمیمی با خانواده شهید صارمی، ضمن گرامیداشت یاد این شهید، حادثه شهادت وی را بسیار تلخ و ناگوار دانست و گفت: در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شمار زیادی از خبرنگاران به شهادت رسیدند اما شهادت شهید صارمی و همه آنهایی که با این شهید به شهادت رسیدند، بسیار مظلومانه بود.

رییس جمهوری با یادآوری ساعات و لحظه شهادت شهید صارمی گفت: شهادت شهید صارمی و همراهانش برای خود ما دارای لحظات سختی بود زیرا در ابتدا یک ارتباط و تماسی بین ما و آنها برقرار بود که در همان لحظات صدای تیراندازی به گوش رسید و بعداً معلوم شد که همان موقع به دست تروریست ها، مظلومانه به شهادت رسیده اند.

روحانی، شهید صارمی و همراهانش را شهدای راه خدمت و وظیفه توصیف کرد و گفت: آنها در حین وظیفه خبرنگاری و سیاسی شان در خانه ای که خانه جمهوری اسلامی بود، به شهادت رسیدند.

رییس جمهور افزود: نوع شهادت شهید صارمی و همراهان او، زنگ خطری برای همه بود، از این منظر که تروریسمی که منطقه را تهدید می کند، یک وحشی گری محض است و امروز هر چه زمان می گذرد وحشی گری این گروه که متأسفانه داعیه اسلام و جهاد دارند، بیشتر آشکار می شود.

روحانی افزود: این نوع اقدامات تروریستی، بخشی از توطئه کسانی است که قصد دارند چهره واقعی اسلام و جهاد را مخدوش و بین مسلمانان تفرقه ایجاد کنند؛ امروز همان توطئه ای که در افغانستان وجود داشت، به منطقه از جمله به لبنان، سوریه و عراق سرایت کرده است.

رییس جمهوری گفت: هدف تروریست ها تخریب چهره اسلام و جلوگیری از پیشرفت و توسعه جهان اسلام با ایجاد تفرقه و اختلاف است و این هدف چیزی است که حتماً دشمنان اسلام آن را طراحی کرده اند و بی تردید یکی از مؤثرترین طراحان آن موساد؛ سازمان جاسوسی صهیونیست ها است که در پشت پرده، تروریست ها را هدایت و کمک می کند.

روحانی خاطرنشان کرد: امروز برای همگان روشن شده که شهدای ما از جمله شهید صارمی در چه راهی به شهادت رسیدند و کسانی که آنها را به شهادت رساندند چه شرایطی داشته و به کجا وابسته اند.

رییس جمهوری در بخش دیگری از اظهارات خود با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت این روز گفت: شغل خبرنگاری، شغل بسیار شریفی است و خبرنگارانی که به وظایف حرفه ای خود عمل می کنند، می توانند در جامعه تأثیرگذار باشند.

روحانی اظهار داشت: خبرنگاران و رسانه ها از یک سو می توانند اطلاعات صحیح را به جامعه عرضه کرده و باعث آگاهی و تعالی جامعه شوند و همچنین می توانند واسطه بسیار خوبی بین جامعه، نظام و دولت باشند.

رییس جمهوری، خبرنگاران و رسانه ها را عامل بسیار مؤثری برای پیشگیری از فساد در جامعه دانست و با تأکید بر اینکه باید پدیده شوم فساد را تقبیح کنیم، گفت: فساد موضوعی است که مبارزه دائمی را می طلبد و برای مقابله با این معضل، خبرنگاران و رسانه ها می توانند تأثیر زیادی داشته و در مهار و پیشگیری از آن، مؤثر باشند.

روحانی گفت: مشکلات اداری و آسیب های اجتماعی بسیار زیادی نیز وجود دارد که رسانه ها از جمله خبرنگاران می توانند با آن مبارزه کرده و آن را مهار کنند.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: امروز کانون خانواده و جامعه با توطئه های سازماندهی شده ای مواجه است و در پشت بعضی از مفاسد اجتماعی، سازماندهی ها و هدایتگری هایی وجود دارد که رسانه و خبرنگار می تواند در مقابله با آن بسیار مؤثر باشد.

روحانی افزود: رسانه ها برای ایجاد نشاط در جامعه و پیشگیری از مفاسد و معضلات و آسیب های اجتماعی، نقش بسیار مفید و مؤثری دارند.

رییس جمهوری با تأکید بر ارتباط نزدیک دولت با رسانه ها، اظهار داشت: دولت علاقمند است ارتباط دو سویه و نزدیکی با رسانه ها و خبرنگاران داشته باشد؛ به همین دلیل از نقد آنها استقبال و در عین حال به آنها توصیه می کند که از شرافت و حرفه خود حراست و مراقبت کنند.

روحانی با اشاره به اقدامات حمایتی دولت از فعالیت های رسانه ها، گفت: دولت قصد دارد لایحه ای را به مجلس تقدیم کند که مجموعه خبرنگاران با انجمن صنفی مرتبط با خود همراه باشند و اگر مشکلی هم وجود داشت از آن طریق نسبت به حل و فصل آن اقدام کنند.

رییس جمهوری افزود: دولت همچنین در زمینه ارایه خدمات و آموزش های لازم برای حرفه ای کردن خبرنگاران، کاملاً آمادگی دارد.

روحانی گفت: دولت مصمم است ارتباط بسیار نزدیک و تنگاتنگی با خبرنگاران و رسانه هایی که رسالت بزرگی را برعهده دارند، داشته باشد.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به درخواست همسر شهید صارمی در خصوص توجه ویژه دولت به خبرگزاری ایرنا، اظهار داشت: معتقدم ایرنا به عنوان قدیمی ترین و مهم ترین رسانه کشور باید جایگاه اصلی خود را بازپس بگیرد، زیرا دیگرانی این جایگاه را در شرایطی از ایرنا سلب کردند.

روحانی با اشاره به اینکه ایرنا در 11 ماه گذشته حرکتی رو به جلو داشته است، خاطرنشان کرد: ایرنا هنوز با جایگاه واقعی خود فاصله دارد و باید به آن جایگاه بازگردد.

رییس جمهوری با اشاره به ضرورت تقویت بازوی اطلاع رسانی دولت، تصریح کرد: اطلاع رسانی دولت به شرایط جدیدی نیاز دارد و باید به گونه ای باشد که بتواند، نظرات و دیدگاه های دولت را به جامعه عرضه کرده و در مقابل، نظرات جامعه را دریافت و به دولت ارایه دهد.

روحانی افزود: دولت مسئولیت ها و خدماتی را در کشور انجام می دهد و این وظیفه رسانه هاست که آن را به افکار عمومی با شیوه های مناسب منعکس کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.