سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » موج دستگیری‌ فعالان سیاسی در پاکستان...

موج دستگیری‌ فعالان سیاسی در پاکستان

چکیده : کشور 180 میلیونی پاکستان تاریخچه دیرینی از کودتا و اعتراض در خود دارد. تظاهرات‌های بزرگ خیابانی حاکم نظامی سابق این کشور را مجبور به کناره‌گیری در سال 2008 کرد. در حال حاضر معترضان تعداد کمتری را تشکیل می‌دهند اما برخی از اعضای حزب حاکم گفته‌اند که عناصری از داخل ارتش قدرتمند این کشور به مخالفان پیوسته‌اند. شایعاتی از روابط نه چندان خوب ارتش با نواز شریف، نخست وزیر این کشور بر سر زبان‌هاست...


نیروهای امنیتی پاکستان از دستگیری تعداد زیادی از فعالان سیاسی این کشور در آستانه برگزاری اعتراضات سیاسی توسط دو گروه بزرگ اپوزیسیون این کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این دستگیری‌ها به دنبال فراخوان دو تن از رهبران معترضان برای کناره‌گیری دولت صورت گرفته است.

کشور 180 میلیونی پاکستان تاریخچه دیرینی از کودتا و اعتراض در خود دارد. تظاهرات‌های بزرگ خیابانی حاکم نظامی سابق این کشور را مجبور به کناره‌گیری در سال 2008 کرد. در حال حاضر معترضان تعداد کمتری را تشکیل می‌دهند اما برخی از اعضای حزب حاکم گفته‌اند که عناصری از داخل ارتش قدرتمند این کشور به مخالفان پیوسته‌اند. شایعاتی از روابط نه چندان خوب ارتش با نواز شریف، نخست وزیر این کشور بر سر زبان‌هاست.

دستگیری فعالان سیاسی از روز چهارشنبه آغاز شده است.

وزیر قانون در استان پنجاب گفته است که 32 تن از حامیان طاهر القدری از روحانیون مخالف این کشور در این منطقه دستگیر شده‌اند.

القدری برگزاری تظاهرات در شهر لاهور در روز یکشنبه را خواستار شده بود. وی گفته است که دولت باید تا پایان ماه جاری کناره‌گیری خود را اعلام کند.

سخنگوی قدری گفت: 538 فعال دستگیر شده‌اند. یک مقام امنیتی در شهر مولتان نیز گفت که 56 حامی قدری در این منطقه دستگیر شده‌اند.

دومین تظاهرات نیز قرار است 14 اوت به درخواست عمران خان قهرمان کریکت پاکستان برگزار شود.

وی نیز برکناری دولت را خواستار شده و تصمیم دارد هدایت یک اکیپ از موتورسواران را از لاهور تا پاکستان برعهده بگیرد.

یکی از فعالان حامی حزب تحریک انصاف متعلق به عمران خان گفته است که دو فعال این حزب دستگیر شده‌اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.