سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » با عقب‌نشینی نیروهای کرد «مخمور» به‌دست داعش افتاد...

با عقب‌نشینی نیروهای کرد «مخمور» به‌دست داعش افتاد

چکیده : برخی خبرگزاری ها، به نقل از یک مسوول محلی در استان نینوا گزارش دادند که نیروهای داعش بعد از یک نبرد سخت و به دنبال عقب نشینی پیشمرگان کرد عراقی، وارد مخمور شدند...


منابع محلی اعلام کردند که منطقه «مخمور» در 80 کیلومتری جنوب شرق موصل مرکز استان نینوای عراق، به دنبال یک درگیری شدید میان نیروهای داعش و پیشمرگان کرد، سقوط کرد و به کنترل تروریست های داعش درآمد.

بعد از سقوط الکویر در 35 کیلومتری شرق موصل، این دومین منطقه در روز چهارشنبه است که در پی حملات داعش سقوط می کند.

برخی خبرگزاری ها، به نقل از یک مسوول محلی در استان نینوا گزارش دادند که نیروهای داعش بعد از یک نبرد سخت و به دنبال عقب نشینی پیشمرگان کرد عراقی، وارد مخمور شدند.

به گزارش ایرنا، منابع خبری دوشنبه شب گذشته از استقرار داعش در اطراف مخمور و آمادگی آنان برای حمله به این منطقه خبر داده بودند.

مخمور به همراه چهار ناحیه «دیبه که»، «قراج»، «کندیناوه» و «الکویر»، منطقه ای حدفاصل سه استان مهم و استراتژیک کرکوک، نینوا و اربیل است.

با سقوط مخمور، دامنه نبردها به اطراف اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق کشیده شده است ،بطوری که گفته می شود،در حومه 55 کیلومتری اربیل درگیریهای شدیدی میان پیشمرگان و داعش جریان دارد.

دولت محلی اقلیم کردستان به ریاست مسعود بارزانی در آغاز عملیات داعش در دو ماه پیش، از هرگونه همکاری با ارتش عراق و مشارکت در جنگ علیه داعش خودداری کرده بود.

اکنون گزارش شده است که پیشمرگان کرد و ارتش عراق یک اتاق عملیات مشترک تشکیل داده اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.