سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عقب نشینی ارتش اسرائیل/ موافقت با رفع حصر غزه و آزادی زندانیان...

عقب نشینی ارتش اسرائیل/ موافقت با رفع حصر غزه و آزادی زندانیان

چکیده : رژیم صهیونیستی موافقت اولیه خود را با تعدادی از شروط گروههای مقاومت در زمینه برقراری آتش بس از جمله رفع محاصره غزه، آزادی اسرا و حق صید در مسافت 12 مایلی سواحل غزه اعلام کرد....


کلمه – گروه بین الملل: پس از یک ماه جنگ هوایی و زمینی رژیم صهیونیستی به غزه و کشته شدن 1870 نفر که بیشتر آنان زنان و کودکان بودند، تل‌آویو با شروط گروه‌های مقاومت درباره رفع محاصره غزه موافقت کرد.

به گزارش کلمه،این در شرایطی اتفاق افتاد که از صبح امروز آتش بس 72 ساعته ای بین دو طرف برقرار شد. صبح امروز پس از اعلام آتش بس سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که ارتش با اجرایی شدن آتش‌بس نیروهای خود را از نوار غزه خارج کرده و در مرزها مستقر می‌کند.

در همین حال به گزارش مهر به نقل از شبکه المیادین، هیئت نمایندگان رژیم صهیونیستی که امروز در مذاکرات قاهره در زمینه برقراری آتش بس شرکت کرده اند با رفع محاصره غزه موافقت کرده اند.

همچنین رژیم صهیونیستی موافقت اولیه خود را با دیگر شروط گروههای مقاومت در زمینه برقراری آتش بس از جمله آزادی اسرا، حق صید در مسافت 12 مایلی سواحل غزه اعلام کرد.

گفته می شود صهیونیستها در مجموع با چهار بند از شروط مقاومت که در مذاکرات قاهره مطرح شده موافقت کرده و سه شرط را رد کرده است.

مذاکرات در زمینه آتش بس غزه امروز با میانجیگری مصر و با حضور نمایندگانی از رژیم صهیونیستی و گروههای مقاومت فلسطینی در قاهره آغاز شده بود.

در حالی که اسراییل اعلام می کند که علت عقب نشینی از غزه این است که توانسته‌ تمام تونل‌هایی را که در جریان عملیات نظامی شناسایی کرده است تخریب کند، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ˈحماسˈ روز سه شنبه اعلام کرد که ˈبنیامین نتانیاهوˈ نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دسترسی به اهدافش از تهاجم مرگبار نظامی به نوار غزه، شکست خورده است.

به نوشته روزنامه ˈدیلی استارگ چاپ بیروت،ˈسامی ابوزهریˈ سخنگوی حماس در یک بیانیه مطبوعاتی افزود: نتانیاهو کاملا در غزه شکست خورده است.

ابوزهری بدون ارایه جزییات بیشتر افزود:حماس هنوز دارای توانایی برای اقدام علیه اسراییل است.

این درحالیست که نتانیاهو چندساعت پس از به اجرا درآمدن آتش بس 72 ساعته پیشنهادی مصر میان رژیم صهیونیستی و جناح های فلسطینی در نوار غزه گفته بود که ارتش این رژیم، در میانه نبرد سخت در غزه، عملیات پیچیده ای را در این سرزمین فلسطینی به اجرا درآورده است.

نتانیاهو در همین سخنان گفته بود که دولت وی هیچ تضمین 100 درصدی در اختیار ندارد که همه تونل های ارتباطی غزه به فلسطین اشغالی تخریب و نابود شده باشد.

وی افزود: با این حال ما به همه کاری برای تکمیل این ماموریت خود دست زدیم.

رژیم صهیونیستی، اندک زمانی پس از به اجرا درآمدن آتش بس 72 ساعته در روز سه شنبه، نیروهای زمینی خود را از نوار غزه بیرون برد.

بر اساس آمار وزارت بهداشت فلسطین، در جریان تهاجم بی امان و بدون وقفه ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه که از 7 ژوییه (16 تیر) آغاز شد، بیش از 1875 فلسطینی که بیشتر غیرنظامی هستند، شهید و دستکم 9470 تن دیگر زخمی شده اند.

به هر حال به نظر می رسد آرامش به غزه برگشته باشد. آرامشی که طعم مرگ می دهد برای آن 1870 نفری که کشته شده اند و صدها بازمانده آنانی که باید زندگی را با غم فقدان ادامه دهند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.