سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محاکمه ۹ خبرنگار و وبلاگ‌نویس به اتهام ‘تروریسم’ در اتیوپی...

محاکمه ۹ خبرنگار و وبلاگ‌نویس به اتهام ‘تروریسم’ در اتیوپی

چکیده :در آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی، دادگاهی محاکمه ۹ خبرنگار و وبلاگ‌نویس را به اتهام فعالیت‌های تروریستی شروع کرده است. آنها این اتهامات را رد می کنند....


در آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی، دادگاهی محاکمه ۹ خبرنگار و وبلاگ‌نویس را به اتهام فعالیت‌های تروریستی شروع کرده است. آنها این اتهامات را رد می کنند.

به گزارش بی بی سی، اغلب این ۹ نفر که از ماه آوریل بازداشت شده‌اند عضو گروهی به نام “زون ۹” هستند که در رسانه‌های اجتماعی فعال است. یک نفر از آنها غیابا محاکمه می‌شود.

این افراد متهم شده‌اند در تبانی با گروه مخالفان دولت اتیوپی موسوم به “جین‌بوت ۷” که در آمریکا مستقر است، حمله‌هایی طراحی کرده و می‌خواسته‌اند “ثبات اتیوپی را بر هم بزنند”.

وکیل هشت نفر از متهمان گفته باور ندارد که دادگاه دلایل قابل پذیرش برای این اتهامات داشته باشد.

روزنامه گاردین می‌نویسد اسکندر نیگا، یکی از این وبلاگ‌نویسان و از منتقدان حکومت آدیس آبابا قبلا به دلیل ارتباط با “جین‌بوت ۷” که می‌خواهد حکومت حزب حاکم را سرنگون کند، به ۱۸ سال زندان محکوم شده بود.

کمیته حمایت از ژورنالیسم مستقر در نیویورک می گوید مقامات اتیوپی با بکار بردن قانون ضد تروریسم می‌خواهند مخالفان و آزادی رسانه‌ها را سرکوب کنند.

هفته پیش اتحادیه اروپا از حکومت اتیوپی خواسته بود اطمینان دهد که دادگاه آزادانه و عادلانه برگزار خواهد شد.



Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.