سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » علی مطهری: قانون‌شکنی‌ها و تخلفات احمدی‌نژاد تا قبل از اعلام نارضایتی‌های رهبری...
» آقای حمید روحانی! تحلیل هایتان درباره 88 چندش آور است

علی مطهری: قانون‌شکنی‌ها و تخلفات احمدی‌نژاد تا قبل از اعلام نارضایتی‌های رهبری، اشکالی نداشت؟

چکیده : در واقع قانون‌شكني‌ها و تخلفات مالي و انحرافات فرهنگي دولت سابق از نظر امثال حميدخان روحاني تا قبل از اعلام نارضايتي‌هاي رهبر انقلاب اشكالي نداشت، فقط چون آقاي احمدي‌نژاد در مقابل رهبري ايستاد مرتكب خطا شده است. بنابراين انتقادهاي مذكور در آن مقاطع زماني ارزش چنداني ندارد. شبيه جهاد بعد از فتح است كه ارزش جهاد قبل از فتح را ندارد. اين، ايرادي است كه به اكثر اصولگراها وارد است و ناشي از برداشت نادرست آنها از اصل ولايت فقيه است...


کلمه – گروه خبر: از چندی پیش علی مطهری و حمید روحانی پاسخ هایی را با هم رد و بدل م کنند که بیشتر آن حول محور اتفاقات سال 88 است.

چالش میان علی مطهری و حمید روحانی برمی گردد به جلسه ای که رهبری با فراکسیون شاهد مجلس داشته و در آن علی مطهری درباره حصر آقایان میرحسین موسوی و کروبی و خانم رهنورد از رهبری پرسیده بود.

حمید روحانی در آخرین پاسخ به اظهارات و مواضع علی مطهری، او را متهم کرد که با مطرح کردن موضوع رفع حصر موسوی و کروبی به دنبال پرستیژ است! وی همچنین فرزند شهید مطهری را تهدید کرد که به سرنوشت خیانتکارانی همچون جمشید اعلم (نماینده سنا در حکومت پهلوی که در سال 58 تیرباران شد) دچار خواهد شد و منتظر افشاگری های «مرگ بار» باشد.

علی مطهری یک بار دیگر جوابی به این اظهارات داده است که در زیر می خوانید:

جناب آقاي سيدحميد روحاني كه شروع‌كننده مباحثه و بلكه مجادله ميان خودشان و بنده بوده‌اند بار ديگر به مقاله من پاسخ مفصل داده‌اند كه از ميان مطالب متعدد ايشان فقط سه مطلب است كه ارزش پاسخگويي دارد:

1-‌ ادعا كرده‌اند كه در دوره‌ دولت‌هاي نهم و دهم انتقادهايي به آقايان احمدي‌نژاد و مشايي داشته‌اند و شواهدي نيز ذكر كرده‌اند. اما اكثر قريب به اتفاق انتقادهاي ايشان بعد از آن است كه رهبر انقلاب با انتصاب آقاي مشايي به معاونت اولي رييس‌جمهور مخالفت كردند و يا بعد از خانه‌نشيني 11 روزه آقاي احمدي‌نژاد در اعتراض به نظر مقام رهبري مبني بر ابقاي آقاي مصلحي در وزارت اطلاعات است.

در واقع قانون‌شكني‌ها و تخلفات مالي و انحرافات فرهنگي دولت سابق از نظر امثال حميدخان روحاني تا قبل از اعلام نارضايتي‌هاي رهبر انقلاب اشكالي نداشت، فقط چون آقاي احمدي‌نژاد در مقابل رهبري ايستاد مرتكب خطا شده است. بنابراين انتقادهاي مذكور در آن مقاطع زماني ارزش چنداني ندارد. شبيه جهاد بعد از فتح است كه ارزش جهاد قبل از فتح را ندارد. اين، ايرادي است كه به اكثر اصولگراها وارد است و ناشي از برداشت نادرست آنها از اصل ولايت فقيه است.

2-‌ درباره فتنه سال 88 تحليل مستوفايي كرده‌اند كه يك طراحي چندين ساله و چنين و چنان بوده است، مطالبي كه از بس در اين چند سال به گوش مردم خوانده شده چندش‌آور شده است.

سوال اين است كه اگر مردم ما حرف‌هاي حميدخان روحاني و دوستان‌شان را پذيرفته بودند چرا در انتخابات رياست‌جمهوري سال 92 به جناب آقاي حسن روحاني راي دادند كه همه مي‌دانند تحليل ايشان از فتنه سال 88 چيز ديگري است و بخشي از حاميان وي به قول امثال حميدخان از سران فتنه و يا ساكتان فتنه بودند.

3-‌ مطلب آخر اينكه آقاي سيدحميد روحاني به دليل كينه‌يي كه از اينجانب به خاطر دفاع از مظلومان و تاكيد بر رعايت حقوق ملت براساس فصل سوم قانون اساسي و خلاصه به دليل بغضي كه از اين بنده به خاطر بيان حقايق دارد، برخلاف نظر صريح امام خميني و رهبر انقلاب، به تحقير استاد شهيد آيت‌الله مطهري پرداخته و بديهيات درباره ايشان را انكار كرده و بار ديگر ثابت نموده است كه شناخت درستي از شهيد مطهري ندارد، گرچه تحقير امثال ايشان به معني تعظيم است.

بقيه مطالب حميدخان روحاني چنان كه در صدر مقاله گفتم ارزش پاسخگويي ندارد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.