سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اسرائیل آتش‌بس 7 ساعته اعلام کرد/ شمار شهدای غزه به 1857 تن رسید...

اسرائیل آتش‌بس 7 ساعته اعلام کرد/ شمار شهدای غزه به 1857 تن رسید

چکیده : تعداد شهدا روز گذشته به حدود 120 تن رسید که 10 تن آن‌ها در حمله‌ای وحشیانه به مدرسه وابسته به سازمان ملل در شهر رفح شهید شده‌اند و علی‌رغم عقب‌نشینی جزئی نیروهای رژیم صهیونیستی کشتار دسته جمعی غیرنظامیان در نوار غزه ادامه دارد...


حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه بامداد امروز (دوشنبه) نیز برای بیست‌و‌نهمین روز ادامه داشته و به شهادت 10 فلسطینی انجامیده است، این حملات کمی قبل از آتش‌بس انسانی هفت ساعته‌ای رخ داد که رژیم صهیونیستی اعلام کرد، اما جنبش حماس این آتش‌بس را سرپوشی بر جنایت‌های رژیم صهیونیستی خواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که 10 فلسطینی در حملات امروز به شهادت رسیدند که پنج تن آن‌ها در حمله به خانه‌ای در جبالیا واقع در شمال نوار غزه شهید شدند.

وی افزود که یک دختر بچه هفت ساله در حمله توپخانه‌ای به خانه‌شان در نزدیکی بیمارستان کویتی در منطقه الجنینه در رفح واقع در جنوب نوار غزه شهید شد.

همچنین سه تن دیگر در دو منطقه زیتون و شیخ رضوان و یک تن در اردوگاه نصیرات در مرکز غزه شهید شدند.

شاهدان عینی نیز اعلام کردند که یک جنگنده اسرائیلی با موشک خانه‌ای را در اردوگاه نصیرات هدف قرار داد که بر اثر این حمله این خانه تخریب شد، اما وقوع تلفاتی در پی این حمله اعلام نشده است.

آمار شهدا

با گذشت 29 روز از حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تعداد شهدا به بیش از 1857 شهید از جمله 400 کودک افزایش یافته و در این میان 9400 تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

همچنین حملات پی در پی رژیم صهیونیستی تلفات بسیاری به زیرساخت‌ها از جمله بخش درمانی وارد کرده است و 17 بیمارستان هدف قرار گرفته و 10 بیمارستان دولتی و خصوصی بسته و 102 تن از کادر پزشکی هدف قرار گرفته و 19 تن از آن‌ها شهید شده‌اند.

کشتار دسته جمعی در رفح

تعداد شهدا روز گذشته به حدود 120 تن رسید که 10 تن آن‌ها در حمله‌ای وحشیانه به مدرسه وابسته به سازمان ملل در شهر رفح شهید شده‌اند و علی‌رغم عقب‌نشینی جزئی نیروهای رژیم صهیونیستی کشتار دسته جمعی غیرنظامیان در نوار غزه ادامه دارد.

رژیم صهیونیستی روز گذشته مدرسه وابسته به آژانس امدادرسانی و کار آوارگان فلسطینی (آنروا) در رفح را هدف قرار داد که بر اثر آن 10 تن شهید شده و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند و این رخداد سومین حمله‌ای است که در آن مدارس هدف قرار گرفته‌اند چرا که پیشتر دو مدرسه در بیت حانون و بیت لاهیا هدف قرار گرفته بودند.

گزارش شده است که بیمارستان کویتی که مجروحان در رفح به آن انتقال داده شده‌اند تجهیزات لازم برای درمان تعداد زیادی از مجروحان را در اختیار ندارد.

اعلام آتش‌بس هفت ساعته از سوی رژیم صهیونیستی

در همین حال، رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ارتش حملات را در بیشتر مناطق نوار غزه به مدت هفت ساعت طی امروز (دوشنبه) متوقف می‌کند تا ارسال کمک‌های انسانی تسهیل داده شود و فلسطینی‌هایی که از خانه و کاشانه خود آواره شده‌اند بتوانند به خانه‌هایشان برگردند اما این رژیم رفح را در این آتش‌بس استثنا کرده است.

یک مسئول در وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد که این آتش‌بس انسانی که از ساعت 10 صبح (هفت صبح به وقت گرینویچ) آغاز می‌شود در مناطقی که همچنان نیروهای اسرائیلی در آن در شهر رفح در جنوب غزه فعالیت می‌کنند اجرا نخواهد شد.

وی افزود که رژیم صهیونیستی در هر زمانی که آماج حملاتی قرار بگیرد به آن پاسخ خواهد داد.

تردید حماس به آتش‌بس

در مقابل سامی ابوزهری سخنگوی جنبش حماس اعلام کرد: آتش‌بس یک طرفه‌ای که اسرائیل اعلام کرده است، با هدف این است که توجه‌ها را به کشتار دسته‌جمعی اسرائیل جلب نکند.

وی با بیان اینکه جنبش حماس به این قبیل آتش‌بس‌ها اعتماد ندارد از ساکنان نوار غزه خواست تا در هنگام این آتش‌بس موقت احتیاط پیشه کنند.

سازمان ملل جمعه گذشته اعلام کرد که رژیم صهیونیستی و جنبش حماس در خصوص آتش‌بس انسانی به مدت 72 ساعت توافق کردند که از ساعت هشت صبح جمعه به وقت فلسطین آغاز می‌شود اما رژیم صهیونیستی با ادعای ربوده شدن یکی از افسران خود از سوی مقاومت این آتش‌بس را نقض کرد که پس از مدتی مشخص شد که وی در جریان درگیری‌ها کشته شده است.

شهادت یکی از رهبران گردان‌های قدس در شمال غزه

گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی بامداد امروز از شهادت یکی از رهبران خود در پی حمله رژیم صهیونیستی به خانه‌ای در منطقه جبالیا واقع در شمال نوار غزه خبر داد.

گردان‌های قدس در بیانیه‌ای اعلام کرد: دانیال منصور، فرمانده گردان‌های قدس در تیپ شمال (شمال غزه) در حمله رژیم صهیونیستی که یکی از خانه‌ها را در جبالیا هدف قرار داد شهید شده است.

این گردان‌ها روز گذشته اعلام کرد که پنج تن از مبارزان آن‌ها در حملات جداگانه رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف غزه شهید شده‌اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.