سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پایان محرومیت طولانی تاجزاده از ملاقات با دختر و خواهرش...

پایان محرومیت طولانی تاجزاده از ملاقات با دختر و خواهرش

چکیده :امروز حضرات به سادات صدقه مرحمت فرمودند! دخترمان پس از شش ماه موفق به دیدار پدر شد آن هم از پشت شیشه های کابین و صدایش را شنید از طریق گوشی تلفن کابین! خواهر همسرجان نیز در این شور و شعف همراه بود پس از شش ماه!...


همسر سید مصطفی تاجزاده خبر داد که دختر و خواهر این زندانی سیاسی پس از مدت ها محرومیت، اجازه یافته اند با تاجزاده ملاقات کنند.

به گزارش کلمه، فخرالسادات محتشمی پور با اشاره به شش ماه محرومیت فاطمه تاجزاده از دیدار با پدرش، خبر داد که امروز او و نیز خواهر سید مصطفی تاجزاده توانسته اند با این زندانی سیاسی به صورت کابینی ملاقات داشته باشند.

متن کامل توضیحات محتشمی پور در این باره که در فیس بوک وی منتشر شده، در ادامه می آید:

امروز حضرات به سادات صدقه مرحمت فرمودند! دخترمان پس از شش ماه موفق به دیدار پدر شد آن هم از پشت شیشه های کابین و صدایش را شنید از طریق گوشی تلفن کابین! خواهر همسرجان نیز در این شور و شعف همراه بود پس از شش ماه!

داستان از این قرار است که من پس از فرمایشات جناب بروجردی در رسانه میلی (برنامه شناسنامه) با ایشان تماس گرفته ضمن شرح احوال و وضعیت همسرجان نسبت به قلب واقعیت در سخنان ایشان و گزارش هایی که سال 88 پس از دیدار با همسرجان داشتند اعتراض کردم ایشان کاملا ابراز بی اطلاعی کرد و گفت که پی گیری می کند. روز شنبه با من تماس گرفت و گفت که دادستان ممنوع الملاقات بودن تاجزاده را تکذیب کرده و گفته پدر و مادر ایشان مشکلی برای دیدنش ندارند. من گفتم تا امروز که مشکل داشته اند و خوب است شما و دادستان تشریف بیاورید و حضورا مشکل را در سالن ملاقات حل کنید. البته آقای دادستان کل هم اخیرا به عزیز دیگری همین فرمایش را فرموده بود! من تأکید کردم که پدر و مادر همسرم و فرزندم باید در محیطی مناسب ایشان را ملاقات کنند و ملاقات کابینی اسباب عسر و حرجشان را فراهم می آورد که منکر است! آقای بروجردی اسامی را گرفت و گفت که باز هم پی گیری می کند. البته ایشان در مورد انفرادی بیش از 4 سال همسرجان هم ابراز بی اطلاعی کرده بود که قرار شد بازدیدی از محل نگهداری ایشان داشته باشد به شرط ارائه گزارش صحیح و صدق!

القصه امروز من و فرزندم و خواهر همسرجان به اوین رفتیم و من برگه ملاقات را با نام هرسه نفرمان پر کرده تحویل دادم که با تعجب آن را نگاه کردند و بعد با حفاظت اطلاعات تماس گرفتند و حضور ما را اعلام کردند و به جای این که مثل همیشه مرا به داخل بفرستند گفتند که منتظر بمانیم. بعد از چند دقیقه گفتند فقط شما و دخترتان اجازه ملاقات دارید و روی نام خواهر همسرجان خط کشیدند! من گفتم که باید به اتفاق برویم چون آقایان دادستان ها اعلام کرده اند که هیچ مشکلی در ملاقات بستگان درجه یک نیست. و گفتم که باید با آقای قبادی شخصا صحبت کنم که تماس گرفتند و کسی که جوابگو بود گفت که آقای قبادی نیست و من گفتم باید امروز تکلیف این ممنوع الملاقاتی حل شود و باید معلوم شود چه کسی دروغ می گوید. دادستان ها؟ آقای بروجردی و عزیز دیگری که پی گیری کرده، مقامات زندان یا ما؟؟؟! باید بدانم چه کسی نامه ای را که فقط من و فرزندم می توانیم عزیزمان را ببینیم امضا کرده و چرا؟! مدتی ما را معطل کردند و دست آخر گفتند می توانید برای ملاقات بروید. و گفتند از این به بعد بستگان درجه یک آقای تاجزاده می توانند او را ملاقات کنند به صورت کابینی مانند همه زندانیان دیگر. حال ما منتظریم تا برای ملاقات پدر و مادر پیر و بیمار همسرجان نیز مجوز صادر کنند تا بتوانند پس از شش ماه او را در آغوش بگیرند و از نزدیک ببینندش.

خواهر همسرجان از شدت شوق اشک می ریخت و می گفت با وضو به زیارتت آمده ام و فاطمه همه تلاشش را برای این که شور و نشاط را از پشت شیشه ها به سوی پدر روانه کند به کار می برد. من آرام شاهد این نظربازی عاشقانه بودم و آه از نگاه پدر که در حسرت دیدارهای غیرممکن به دیوار روبرو می خورد و بازمی گشت…

ناگهان به زبان آمد که :

آب و آتش به هم آمیخته ای از لب لعل

چشم بد دور که خوش شعبده باز آمده ای

آفرین بر دل نرم تو که از بهر ثواب

کشته غمزه خود را به نماز آمده ای

زهد من با تو چه سنجد که به یغمای دلم

مست و آشفته به خلوتگه راز آمده ای

و اما پیام های هفته:

– آیة الله عزیزالله عطاردی از آخوندهای متعهد و نورانی و خوش فکر بود که همه تلاشش نگاه داشتن دین خدا بود و من شاهد کارهای پژوهشی گران سنگش در هند و پاکستان بودم. از شنیدن خبر درگذشتش سخت متأسف شدم و این ضایعه را به خانواده و بازماندگانش تسلیت می گویم.

– کتاب اقتدا به محمد نوشته کارل ارنست ترجمه دکتر قاسم کاکایی را که توسط نشر هرمس چاپ شده به ایرانیان خارج از کشور که دچار تبلیغات اسلام هراسی هستند توصیه می کنم تا شبهات احتمالی خود را برطرف کنند و از هدیه کننده این کتاب سرکار خانم ملک سپاسگزارم و حسن انتخابشان را تبریک می گویم.

– مطالعه گفتگوی دونفره ابوالقاسم فنایی و استاد ملکیان تحت عنوان اخلاقی زیستن بدون دخالت دولت را توصیه می کنم که در اندیشه پویا شماره 15 چاپ شده و باید بگویم که این دو بزرگوار یعنی جناب کاکایی و فنایی را در زندان کشف کردم و به اندیشه سترگ و نظم گفتارشان پی بردم.

– از ایجاد تفرقه آقایان اقتدارگرا هراسی نداریم چرا که تا وقتی ایشان در فتنه 88 مانده اند، پیشرفت ما تضمینی است و تا وقتی موسوی و کروبی و رهنورد درحصرند و سیاسیون در زندان، وحدت ما در عین کثرت بیمه شده است!

– شکایت من از سیاست روز و تسنیم حتما پی گیری شود. من مشکل چاپ اراجیف در این رسانه های مکتوب و غیرمکتوب را ندارم بلکه قصدم زدودن دروغ از مشی جناح ذوب شده در ولایت است که باید توسط ما صورت بگیرد. سیاست روز و تسنیم باید جواب دروغ هایی که گفته اند بدهند بی کم و کاست! البته همسرجان شماره تلفن روزنامه را هم دادند که تماس بگیریم و پی گیری کنیم: 88007575 صاحب امتیاز و مدیر مسئول محمد پیرعلی و صفری و سردبیر یوسف پور. انشاء الله در اولین فرصت اجابت امر همسرجان خواهم کرد. و انشاء الله وکلای گرامی نسبت به شکایت اقدام خواهند نمود.

– دست آخر یک تبریک هم به آقای روحانی گفتند (پیرو همان فرمایش قبلی که هرچه دایره اعتراضات به دولت توسط اقتدارگراها و رسانه میلی زیادتر می شود یعنی که در مسیر مردم و اصلاح طلبی مستدام هستند) در رابطه با نمایش و هیاهوی دوباره حول مسئله زباله های آمل! یعنی همان قصه ای که 16 سال پیش در دوره اصلاحات ناگهان اهمیت پیدا کرد و در دوره احمدی نژاد ناگهان اهمیتش را از دست داد و حالا دوباره در دولت اعتدال اهمیت شایان یافته است!

خدایش به سلامت دارد در چهل و پنجمین ماه از روزه داری اعتراضی اشDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.