سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حسین راغفر: چرا نیروی انتظامی 170 میلیون دلار نفت می‌‌فروشد و به دولت پس نمی‌دهد؟...

حسین راغفر: چرا نیروی انتظامی 170 میلیون دلار نفت می‌‌فروشد و به دولت پس نمی‌دهد؟

چکیده : حسین راغفر، کارشناس اقتصادی در رابطه با بسته خروج غیر تورمی از رکود گفت: این بسته مبنای تحلیلی درستی ندارد و یک بریده از تاریخ اقتصادی کشور است، زیرا از سال 1338 به بعد سهم تشکیل سرمایه ناخالص به زیان تولید بوده، در حالی که تولید محرک اقتصاد هر کشوری است و می‌تواند خلق شغل کند...


یک کارشناس اقتصادی گفت: وقتی نیروی انتظامی 170 میلیون دلار نفت می‌‌فروشد و به دولت پس نمی‌دهد بنابراین پاسخ به این مشکلات چیست و دولت حتما باید به این ‌ها توجه کند.

به گزارش ایلنا؛ حسین راغفر، کارشناس اقتصادی در رابطه با بسته خروج غیر تورمی از رکود گفت: این بسته مبنای تحلیلی درستی ندارد و یک بریده از تاریخ اقتصادی کشور است، زیرا از سال 1338 به بعد سهم تشکیل سرمایه ناخالص به زیان تولید بوده، در حالی که تولید محرک اقتصاد هر کشوری است و می‌تواند خلق شغل کند.

وی افزود: بدون توجه به این ساختار کج و اصلاح آن و فقط با تزریق ارز و اتکا به درآمدهای بادآورده نفتی فقط می‌توان تصویر موجود را تخریب کرد و آسیب می‌زند.

این کارشناس اقتصادی بیان داشت: من راجع به این صحبت می‌کنم که این بسته آیا می‌‌تواند پاسخگوی مشکلات اقتصاد کشور باشد که می‌گویم نمی‌تواند باشد، این بسته برای سال‌های 93 و 94 است، بنابراین باید سیاست‌ها کوتاه مدت و مشخص باشد.

راغفر گفت: رونق بخشیدن بازار سرمایه مهم است، ولی این امری بلند مدت است و یا ارتقای بهره‌وری و چگونگی آن مهم است و در یک سال امکان پذیر نیست.

راغفر اظهار داشت: مشکل اساسی کشور ما فقدان استراتژی توسعه است، ما باید چشم‌انداز بلند مدت داشته باشیم برای آن چیزی که می‌خواهیم به آن برسیم.

راغفر گفت: ما کارخانه تولید خودرو داریم که اتاق رنگ ندارد و فقط قطعات را مونتاژی می‌کند.

وی افزود: یک تقاضای کاذب ارز شکل گرفته این مسائل محیط کسب و کار را ما آلوده کرده است، ما کارخانه تولید خودرو داریم در حالیکه اتاق رنگ نداریم و وابسته است به نهاده‌های قدرت در کشور و نمی‌توانیم به آن ارز ندهیم.

راغفر بیان داشت: آن تولیدی که کشور واقعا می‌تواند بر روی آن تکیه کند تولید بخش خصوصی است و همه ما بر این مسئله تفاهم داریم ولی راه‌حل شما در نهایت منجر به توزیع درآمدهای نفتی به سمت کسانی که قدرت دارند، می‌شود.

وی افزود: بجث من این است که ما نهادهای حامی تولید نداریم و این بسته دولت نمی‌تواند پاسخگوی نیاز تولید باشد و این ساخت کج که ما صدها بنگاه صنعت داریم و نهادهایی که فعالیت‌های غیر اقتصادی مانند امنتیی دارند وارد فعالیت‌های اقتصادی شده‌اند.

راغفر اظهار داشت: وقتی نیروی انتظامی 170 میلیون دلار نفت می‌‌فروشد و به دولت پس نمی‌دهد بنابراین پاسخ به این مشکلات چیست و دولت حتما باید به این ‌ها توجه کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.