سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پل کابلی شیراز سقوط کرد/ اشتباه انسانی عامل فرو ریختن سازه در حال ساخت...

پل کابلی شیراز سقوط کرد/ اشتباه انسانی عامل فرو ریختن سازه در حال ساخت

چکیده : محمدیان در خصوص خسارت وارده به این پروژه گفت: ضرر و زیان این تخریب بر عهده پیمانکار است و باید این وضعیت را جبران کنند که طبق کارشناسی انجام شده یک هفته دیگر وضعیت کارگاه عادی می شود اما به طور حتم رسیدن به وضعیت کنونی پل زمانبر است...


پل کابلی شیراز سقوط کرد تا بخشی از سازه ای که هنوز ساخت آن به اتمام نرسیده فرو بریزد.

به گزارش مهر، این پل کابلی که در میدان ولی عصر(عج) شیراز در حال ساخت است بر اساس برنامه ریزیها قرار است نه تنها ترافیک منطقه را کاهش دهد بلکه به عنوان یکی از سازه های زیبای شهر شیراز جلوه بصری زیبایی نیز به این منطقه از کلانشهر بخشد.

این در حالیست که طی چند روز اخیر بخشی از سازه این پل سقوط کرد. عضو شورای شهر شیراز سقوط پل کابلی شیراز را اشتباه انسانی دانست.

رضا محمدیان در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص دلیل سقوط پل کابلی شیراز، گفت: این اتفاق به دلیل سهل انگاری پیمانکار و بازکردن زودتر از موعد تعدادی از جک ها روی داده است.

وی ادامه داد: با باز کردن تعدادی از جک ها وزن پل بر روی باقیمانده جکها وارد شده و به دلیل این فشار بیش از حد 40 متر از دهانه تخریب شد.

عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه تنها مقصر این اتفاق پیمانکار و اشتباه در کارشناسی اولیه او بوده است، تاکید کرد: اشتباه انسانی دلیل این اتفاق بوده و سازه از لحاظ فنی مشکل ندارد.

محمدیان در خصوص خسارت وارده به این پروژه افزود: ضرر و زیان این تخریب بر عهده پیمانکار است و باید این وضعیت را جبران کنند که طبق کارشناسی انجام شده یک هفته دیگر وضعیت کارگاه عادی می شود اما به طور حتم رسیدن به وضعیت کنونی پل زمانبر است.

وی ادامه داد: حدود 30 ماه دیگر این پل به بهره برداری خواهد رسید.

عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه این پل مشکل فنی ندارد، گفت: گروه مشاورین و مشاور ارشد در این پروژه نظارت کامل دارند و این اتفاق نیز هیچگونه ارتباطی با مباحث فنی و محاسباتی ندارد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.