سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

منطقه آزاد بوشهر تصویب شد

چکیده : ایجاد منطقه آزاد بوشهر بیش از دو دهه است که از سوی مردم و مسوولان مختلف استان بوشهر همواره مورد پیگیری قرار گرفته بود که امروز پیشنهاد لایحه ایجاد آن در شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی کشور به تصویب رسید و درمرحله نهایی باید از سوی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی و تصویب قرار گیرد...


استاندار بوشهر گفت: با توجه به تصویب پیشنهاد لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی بوشهر در شورای عالی مناطق آزاد کشور، نهایی شدن این مصوبه و راه اندازی این مطالبه دیرینه مردم استان بوشهر در گرو تصویب مجلس شورای اسلامی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مصطفی سالاری درگفت‌و‌ گو با خبرنگاران افزود: پس از تصویب موضوع کار گروه تخصصی منتخب شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی، پیشنهاد لایحه ایجاد منطقه آزاد در بوشهر در جلسه امروز شورای عالی مناطق آزاد کشور که به ریاست معاون اول رییس جمهوری تشکیل شد، مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.

وی اضافه کرد: دراین جلسه که با حضور ۹ تن از وزرا و دو تن از معاونان رییس جمهوری تشکیل شد، پس از ارایه گزارشی پیشنهاد لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی بوشهر تصویب و مقرر شد در قالب لایحه‌ای از طرف دولت برای انجام سایر مراحل و موافقت نهایی به مجلس شورای اسلامی ارایه شود.

سالاری با تبریک این هدیه دولت تدبیر و امید در آستانه عید سعید فطر به مردم استان بوشهر تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد محدوده منطقه آزاد بوشهر پس از موافقت و تصویب قطعی و نهایی مجلس با نظر دولت مشخص شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه تصویب موضوع در مجلس نیازمند طی فرایند چند ماهه است، افزود: پس از تصویب و موافقت کمیسیون‌های تخصصی و تصویب در صحن علنی مجلس، این مصوبه ابلاغ می‌شود.

وی ادامه داد: همانطور که پیش از این وعده داده شده بود محدوده منطقه آزاد در خارج از حوزه شهر بوشهر است و به سبب اینکه همه زیر ساخت‌های مورد نیاز، اعم از فضاهای مسکونی، رفاهی و خدماتی در اراضی موجود در این منطقه پیش بینی شده است، ایجاد منطقه آزاد تاثیری در بهای زمین و مسکن در شهر بوشهر ندارد.

استاندار بوشهر گفت: با شکل گیری منطقه آزاد تجاری بوشهر شاهد رونق در فعالیت‌های اقتصادی و کاهش معضلات بیکاری در این استان و به تبع آن افزایش سرمایه گذاری درهمه زمینه‌ها خواهیم بود.

ایجاد منطقه آزاد بوشهر بیش از دو دهه است که از سوی مردم و مسوولان مختلف استان بوشهر همواره مورد پیگیری قرار گرفته بود که امروز پیشنهاد لایحه ایجاد آن در شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی کشور به تصویب رسید و درمرحله نهایی باید از سوی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.