سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تعویق ۴ماهه در پرداخت حقوق کارگران شیشه آبگینه...

تعویق ۴ماهه در پرداخت حقوق کارگران شیشه آبگینه

چکیده : یکی از کارگران کارخانه شیشه «آبگینه» قزوین از پرداخت نشدن ۴ماه حقوق حدود ۳۰۰ کارگر شاغل در این واحد تولیدی خبر داد/ به گفته رئیس هیات مدیره امروز صبح از طرف شیشه آبگینه مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به حساب ۳۰۰ کارگر بایت معوقات حقوقی کارگران واریز شده است...


یکی از کارگران کارخانه شیشه «آبگینه» قزوین از پرداخت نشدن ۴ماه حقوق حدود ۳۰۰ کارگر شاغل در این واحد تولیدی خبر داد.

«منوچهر افشار» در این باره به خبرنگار ایلنا گفت: مطالبات کارگران این واحد به نیمی از حقوق اسفند ماه سال ۹۲، و حقوق اردیبهشت و خرداد وتیر ماه سال ۹۳ مربوط می‌شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این کارفرمای این واحد تولیدی یک ماه عیدی سال گذشته کارگران را پرداخت نکرده است.

این کارگر شیشه آبگینه با بیان اینکه چندین کارگر برای پی گیری مطالبات معوقشان به اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی قزوین شکایت کرده‌اند افزود: بر اساس رای صادره علاوه بر عیدی سال ۹۲ کارفرما موظف به پرداخت معوقات حقوقی کارگران در ماهای اسفند، اردیبهشت وخرداد است که حقوق تیرماه نیز به آن اضافه شده است.

او گفت: همچنین بر اسا س رای صادر شده هر کارگر طبق سوابق کار خود بغیر از حقوق تیر ماه مبلغی بالغ بر ۳ میلیون ۵۰۰ هزار تومان از کارفرما طلب دارد.

به گفته وی تا پیش از این کارگران این واحد تولیدی حداکثر تا ۱۵ اسفند ماه همه حقوق اسفند و عیدی پایان سال خود را دریافت می‌کردند، اما امسال با گذشت سه ماه از سال جاری کارگران هنوز بخش از حقوق اسفند ماه و حق عیدی خود را دریافت نکرده‌اند.

او همچنین تصریج کرد: هفدهم تیر ماه در جلسه‌ای که درشورای تامین فرمانداری قزوین با موضوع امنیت شغلی کار گران شیشه آبگینه قزوین برگزار شده بود کارفرما متعهد ه پرداخت همه معوقات حقوقی کارگران حداکثر تا ۱۵ روز آینده شده بود که از تاریخ مقرر چند روزی می‌گذرد اما هنوز از پرداخت حقوق خبری نیست.

افشار با ابراز نگرانی از امنیت شغلی همکارانش گفت: این کارخانه حدود ۱۰۰ کارگر رسمی و ۲۰۰ کارگر قراردادی با سابقه دارد که با وضعیت پیش آمده آنان را نگران تامین معاش و امنیت شغلی خود کرده است.

وی همچنین تصریح کرد: در حالی حقوق کارگران حدود ۴ ماه به حساب کارگران واریز نشده است که کارفرما مدعی است کارخانه آبگینه به دلیل افزایش مواد اولیه تولید و قیمت حاملهای انرژی و همچنین افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارگران کمبود منابع مالی دارد این در حالیست که کارفرما همه افزایش قیمتهایی را که مدعی است به قیمت محصولات تولید شده این کارخانه افزوده است.

به گفته وی با وجود انکه کارفرما به بهانه‌های مختلف مالی وعده پرداخت مطالبات کارگران را می‌دهد اما در سال جاری این واحد تولیدی هیچ مشکلی برای تولید شیشه نداشت و در حال حاضر روزانه حدود ۲۴ هزار متر شیشه در کارخانه آبگینه تولید می‌شود.

در همین رابطه، آقای «مقسمی» رئیس هیئت مدیره کارخانه آبگینه در گفتگو با ایلنا، ضمن تایید تعویق حقوق کارگران شاغل در این واحد صنعتی، معوقات حقوقی کارگران را بر خلاف ادعای کارگران یک ماه نیم عنوان کرد وگفت: امروز صبح از طرف شیشه آبگینه مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به حساب ۳۰۰ کارگر بایت معوقات حقوقی کارگران واریز شده است.

او با بیان اینکه مشکلات واحد‌های تولید همچنان به قوت خود باقی است، گفت: این واحد همانند سایر واحد‌های تولید استان مشکل تامین منابع مالی دارد.

گفتنی است، بعد از ادعای رئیس هیئت مدیره کارخانه آبگینه در خصوص پرداخت ۵۰۰ میلیون تومان از معوقات حقوقی۳۰۰ کارگر این کارخانه، خبر نگار ایلنا راس ساعت ۱۲ و نیم ظهر امروز شنبه ۴ مرداد ماه برای تایید این ادعا با یکی از کارگران شاغل در این کارخانه ارتباط تلفنی بر قرار کرد و این کارگر با مراجعه به یکی از عابر بانکهای شهر قزوین ادعای آقای را تا آن لحظه تکذیب کرد.

همچنین آقای مقسمی در تاریخ یکم تیر ماه در گفتگو با خبر نگار ایلنا مدعی شده بود: افزایش قیمت روز افزون حاملهای انرژی و همچنین افزایش ۲۵ درصدی دستمزد نیری کار توان تولید را از تولید کننده‌ها سلب کرده است.

به گفته وی کارخانه شیشه آبگینه قزوین علاوه برناتوانی در افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارگران خود، ماهانه حدود ۶۰۰ میلیون تومان بابت هزینه گاز وحدود ۸۰ میلیون تومان نیز بابت هزینه برق پرداخت می‌کند که با شرایط نامساعد بازار برای فروش محصولات تولید خود وضعیت خوبی ندارد.

اودر خصوص پرداخت مطالبات کارگران گفت: در شرایط موجود بازار ونامناسب بودن تولید، این امکان وجود ندارد که بشود محاسبه کرد که حداکثر تا چه تاریخی می‌توان مطالبات کارگران را پرداخت و حقوقشان را به روز کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.