سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آمادگی تهران برای صادرات نفت به اروپا/ کاهش فروش نفت متوقف شد...

آمادگی تهران برای صادرات نفت به اروپا/ کاهش فروش نفت متوقف شد

چکیده : مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران با اعلام اینکه در شرایط فعلی به طور متوسط روزانه حدود یک میلیون بشکه نفت خام از ایران به بازارهای مختلف صادر می شود، اظهار داشت: با تمدید مذاکرات روند 20 درصدی کاهش صادرات نفت که در طول چند سال گذشته به وقوع پیوسته متوقف خواهد شد...


مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت با اشاره به آمادگی ایران برای صادرات نفت به کشورهای عضو اتحادیه اروپا، وضعیت فروش نفت ایران با تمدید مذاکرات هسته‌ای را تشریح کرد و گفت: تا پایان سال جاری میلادی صادرات نفت در محدوده یک میلیون بشکه باقی می‌ماند.

سید محسن قمصری در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت صادرات نفت خام ایران پس از تمددید مذاکرات هسته‌ای در وین، گفت: با تمدید تعلیق برخی از تحریم های نفتی سطح صادرات نفت خام ایران با کاهش روبرو نخواهد شد.

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران با اعلام اینکه در شرایط فعلی به طور متوسط روزانه حدود یک میلیون بشکه نفت خام از ایران به بازارهای مختلف صادر می شود، اظهار داشت: با تمدید مذاکرات روند 20 درصدی کاهش صادرات نفت که در طول چند سال گذشته به وقوع پیوسته متوقف خواهد شد.

صادرات نفت یک میلیون بشکه باقی می‌ماند

این مقام مسئول در پاسخ به سوال مهر مبنی پیش بینی برخی از موسسات بین‌المللی برای کاهش تقاضا برای خرید نفت در بازار جهانی در ماه های پایانی سال جاری میلادی، توضیح داد: این کاهش تقاضا تاثیری در روند صادرات نفت ایران ندارد.

وی با اشاره به امضا و یا تمدید قراردادهای صادرات نفت ایران با کشورهای مختلف، تصریح کرد: حجم صادرات نفت ایران با قراردادهای فعلی ثابت باقی می ماند.

آمادگی ایران برای صادرات نفت به اروپا

قمصری با تاکید بر اینکه تا پایان سال جاری میلادی حجم صادرات نفت ایران در محدوده یک میلیون بشکه در روز تثبیت خواهد شد در پاسخ به سوال دیگر مهر مبنی بر صادرات نفت ایران به پالایشگاه‌های اروپایی، تبیین کرد: ایران آمادگی از سرگیری صادرات نفت به کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارد.

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران در پاسخ به سوال دیگر مهر در خصوص جایگزین شدن نفت روسیه و عراق با نفت خام صادراتی ایران در برخی از پالایشگاه‌های اروپایی، گفت: پالایشگاه‌ها حق انتخاب برای خرید و تامین نفت خام مورد نیاز خود را دارند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه هم اکنون مهمترین مشکل برای از سر گیری صادرات طلای سیاه به اروپا تحریم است، اظهار داشت: با رفع موانع تحریم جا برای بشکه های نفت خام صادراتی ایران باز خواهد شد.

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران همچنین اخیرا با بیان اینکه با همه مشتریان قدیمی و سنتی نفت ایران در تماس هستیم، گفت: تهران آمادگی دارد تا در صورت رفع تحریم ها و براساس نیاز بازار صادرات نفت خام را در مدت زمان کوتاهی افزایش دهد.

به گفته وی ایران قادر است پس از رفع تحریم ها در طی یک دوره معقول به جایگاه سابق در بازار جهانی نفت بازگردد که میزان آن به روند مذاکرات بستگی دارد.

بیژن زنگنه وزیر نفت اردیبهشت ماه سال جاری در حاشیه برگزاری نشست بین‌المللی انرژی مسکو در جمع خبرنگاران از برنامه میان مدت ایران برای افزایش تولید نفت و میعانات گازی خود به 5.7 میلیون بشکه در روز تا 4 سال آینده خبر داد و گفته است: مطمئن است اعضای اوپک برای افزایش تولید نفت ایران در بازار جهانی جا باز می‌کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.