سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تشکیل جلسه استماع در مجلس نمایندگان و سنای آمریکا با موضوع مذاکرات ایران...

تشکیل جلسه استماع در مجلس نمایندگان و سنای آمریکا با موضوع مذاکرات ایران

چکیده :مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد: روز سه‌شنبه به منظور بررسی مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 و تمدید این مذاکرات تا 24 نوامبر سال جاری جلسه استماع برگزار می‌کند....


مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد: روز سه‌شنبه به منظور بررسی مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 و تمدید این مذاکرات تا 24 نوامبر سال جاری جلسه استماع برگزار می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه واشنگتن پست ادوارد رویس، سرپرست کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از تمدید چهارماهه مذاکرات هسته‌ای ایران در بیانیه‌ای گفت: من تمدید این مذاکرات را پیشرفت نمی‌بینم. این‌گونه به نظر می‌آید که ایرانی‌ها با حمایت رهبرشان زمان لازم برای پیشروی به سمت 190 هزار سانتریفیوژ را به دست آورند.

سرپرست کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ادامه داد: این به من می‌گوید که ایران با این تعداد سانتریفیوژ فکر می‌کند که زمان را به نفع خود برگردانده است. افزایش فشارهای اقتصادی می‌تواند دست ما را قوی‌تر کند اما دولت با آن مخالفت می‌کند. در حالی‌که باید از تلاش‌های کنگره برای افزایش فشارهای اقتصادی علیه ایران استقبال کنند.

وی همچنین یادآور شد:‌ هرگونه توافق هسته‌ای با ایران باید در سطح امتیازات فنی آن باشد نه با این امید که با ایران در عراق و دیگر مسائل که پیش از این نیز مورد بحث بوده است همکاری کند.

این عضو مجلس نمایندگان آمریکا که همواره مواضعی تند علیه ایران داشته است در ادامه مدعی شد که ایران از فعالیت‌های تروریستی حمایت می‌کند و این دلیلی است برای راستی‌آزمایی‌های بیشتر در هرگونه توافق با ایران.

به نوشته این روزنامه همچنین کمیته روابط خارجی مجلس سنا قرار است یک جلسه استماع با حضور وندی شرمن سرپرست تیم مذاکره کننده آمریکا با ایران روز سه شنبه برگزار کند. اغلب سناتورها ارزیابی ضعیفی از عملکرد دولت باراک اوباما در حوزه سیاست خارجی دارند. این سناتورها از دولت اوباما به دلیل مذاکراتش با ایران انتقاد می‌کنند و می‌گویند که اگرچه کنگره متوجه شروط مذاکرات هسته‌ای ایران است و تلاش می‌کند تا بر تلاش‌های مقامات مذاکره‌کننده غلبه کنند اما این تلاش‌ها نمی‌تواند جایگزینی برای عملکرد رییس جمهور باشد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.