سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دعوت خاتمی و احزاب اصلاح طلب به راهپیمایی روز قدس...
» برای همدردی با آسیب دیدگان مظلوم غزه

دعوت خاتمی و احزاب اصلاح طلب به راهپیمایی روز قدس

چکیده :اتفاقات غزه و جنایات غیر انسانی رژیم اسرائیل در روزهای اخیر باعث نگرانی و اعتراض مردم در بسیاری از کشور های جهان شده است. رژیم اسرائیل با استفاده از سلاح های پیشرفته تعداد زیادی از مردم غیر نظامی و زنان و کودکان فلسطینی را در غزه به شهادت رسانده است. با وجود آنکه حکومت ایران همواره خود را حامی مردم فلسطین معرفی می کند اما طی روزهای گدشته به دلیل محدودیت ها و ترس حاکمیت از حضور خیابانی، مردم ایران کمتر از بقیه کشور های دنیا توانسته اند اعتراض خود را به این جنایات ابراز کنند. اکنون با توجه به فرا رسیدن روزقدس که روزی رسمی برای حمایت از مردم بی دفاع فلسطین است. شخصیت ها و احزاب اصلاح طلب از مردم خواسته اند در این راهپیمایی شرکت کنند....


کلمه- گروه خبر: اتفاقات غزه و جنایات غیر انسانی رژیم اسرائیل در روزهای اخیر باعث نگرانی و اعتراض مردم در بسیاری از کشور های جهان شده است. رژیم اسرائیل با استفاده از سلاح های پیشرفته تعداد زیادی از مردم غیر نظامی و زنان و کودکان فلسطینی را در غزه به شهادت رسانده است. با وجود آنکه حکومت ایران همواره خود را حامی مردم فلسطین معرفی می کند اما طی روزهای گدشته به دلیل محدودیت ها و ترس حاکمیت از حضور خیابانی، مردم ایران کمتر از بقیه کشور های دنیا توانسته اند اعتراض خود را به این جنایات ابراز کنند. اکنون با توجه به فرا رسیدن روزقدس که روزی رسمی برای حمایت از مردم بی دفاع فلسطین است. شخصیت ها و احزاب اصلاح طلب از مردم خواسته اند در این راهپیمایی شرکت کنند.

فراخوان سید محمد خاتمی

سید محمد خاتمی شرکت در مراسم راهپیمایی روز قدس را نشانه تعهد، انسان دوستی و مسئولیت اسلامی و انسانی همه کسانی دانست که حق را پاس می‌دارند. به گزارش جماران، سید محمد خاتمی در جمع دوستان و عده‌ای از مسؤولان پیشین و کنونی و خانواده‌های آنان که در میهمانی افطار شرکت کرده بودند ضمن خوش آمدگویی به حضار و آرزوی قبولی طاعات گفت:

به نام خدا

اسرائیل که بنیادش بر غصب و اشغال و سرکوب است در این روزها و در هنگامی که مسلمانان روزه دار غزه همچنان در محاصره به سر می برند جنایتی بی همانند آفرید و تروریسم دولتی را در کریه‌ترین وجه خود نمایش گذاشت و در مقابل مقاومت مظلومانه مردم رنج کشیده فلسطین خود حماسه‌ای با شکوه بوده و هست.

درود خداوند بر شهیدان و جانبازان و زنان و مردان مقاوم فلسطین در غزه و ننگ و نفرین بر جنایت آفرینان و حامیان آنان.

ملت شریف ایران با اقتداء به رهبری والاقدر خود حضرت امام خمینی‌(س) که همواره خطر بزرگ اسرائیل را به مسلمانان تذکر می‌داد و همبستگی و مقاومت در برابر آن را توصیه می‌کرد همیشه خود را در کنار مظلومان به خصوص فلسطینیان قهرمان دیده است و به یاری خداوند روز قدس را که میراث ارجمند امام است در شکوهمندانه ترین وضع خود بزرگ خواهد داشت. با این امید که همه مسلمانان و همه آزادگان با محکوم کردن جنایات اخیر و حمایت پاره‌ای از دولت‌ها و سکوت دولت‌های دیگر رسالت دینی، انقلابی و انسانی خود را به انجام رسانند.

شرکت در مراسم راهپیمایی روز قدس نشانه تعهد، انسان دوستی و مسؤولیت اسلامی و انسانی همه کسانی است که حق را پاس می‌دارند و باطل و بیداد را محکوم می کنند.

بیانیه جبهه اصلاحات به مناسبت روز قدس

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات طی بیانیه‌ای خواستار اقدام فوری دبیرکل سازمان ملل، سران کشورهای اسلامی و سازمان همکاری‌های اسلامی و اتحادیه عرب برای توقف ماشین جنگی اسرائیل و جلوگیری از کشتار مردم غزه است.

به گزارش خرداد نیوز، متن کامل بیانیه بدین شرح است:

هر چند ملت سرافراز ایران آخرین جمعه رمضان هر سال به سفارش رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام‌خمینی(ره) در سراسر کشور فریاد استغاثه و مظلومیت فلسطین را به عنوان روز جهانی قدس سرکشیده است؛ اما امسال به دلیل جنایات وحشیانه رژیم نژادپرست صهیونیستی و بمباران مستمر دو هفته اخیر مناطق مختلف غزه که منجر به شهادت صدها نفر و زخمی‌ شدن هزاران نفر و آواره شدن ده‌ها هزار نفر و خسارت میلیاردها دلار از اموال فلسطینیان شده است قطعا با انگیزه مضاعف و با مشارکت حماسی و گسترده‌تر در راهپیمایی روز قدس، ندای مظلومیت غزه را رساتر فریاد خواهد کشید.

البته آنچه دردناک‌تر از نسل‌کشی و کشتارهای رژیم‌صهیونیستی است حمایت سلطه‌گران بین‌المللی از این جنایات و دردناک‌تر از آن بی‌تفاوتی مجامع جهانی و برخی کشورهای اسلامی در برابر این تراژدی بزرگ بشری است کما اینکه دردناک‌تر از همه‌اینها، اقدامات همزمان و نابخردانه و جاهلانه برخی افراد کوردل و سلفی‌ها، تکفیری‌ها و داعشی‌ها در منطقه آن هم با حمایت برخی دولت‌هاست!

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خواستار اقدام فوری دبیرکل سازمان ملل و سران کشورهای اسلامی و سازمان همکاری‌های اسلامی و اتحادیه عرب و تمامی مجامع ذیربط برای توقف ماشین جنگی اسرائیل و جلوگیری از کشتار مردم روزه‌دار غزه است و بدون شک علاوه بر آتش‌بس‌ باید اسرای فلسطینی آزاد و محاصره غزه در اسرع وقت رفع شود و در همین جا از تمامی دولت‌های اسلامی و به ویژه دولت ایران می‌خواهد که از هیچ‌گونه حمایت و کمک نسبت به مظلومان غزه به ویژه در جهت ارسال کمک‌های بشر دوستانه از سوی هلال‌احمر و یا انتقال و پذیرش مجروحان فلسطینی برای درمان دریغ نورزند.

در پایان بار دیگر ضمن محکومیت جنایات رژیم‌صهیونیستی در غزه تأکید می‌کنیم که ظلم و ستم کم‌نظیر صهیونیست‌ها در غزه موجب گرداب عظیم برای آنان و زمینه‌ساز پشیمانی قطعی اسرائیل غاصب است و مشارکت حماسی مردم سرافراز ایران در راهپیمایی روز قدس علاوه بر گرامیداشت میراث امام‌‌خمینی(ره) پاسخ به ندای وجدانی و انسانی و انقلابی و اسلامی ملت‌هاست که در کشورهای اسلامی به ویژه سراسر مناطق ایران عزیز به منصه ظهور خواهد رسید.

بیانیه جبهۀ مشارکت ایران اسلامی و دعوت به شرکت درراهپیمایی روز قدس

در پی بمباران و حملات نظامی رژیم اشغالگر قدس به مردم غزه و کشتار کودکان و زنان و انجام جنایات جنگی جبهه مشارکت ایران اسلامی با صدور بیانیه ای به محکومیت این عمل رژیم صهیونستی و کشتار وحشیانه مردم مظلوم فلسظین پرداخته و از همه مراجع و نهادهای بین المللی و اسلامی خواسته است که همه تلاش خود را برای توقف این حملات و اعاده حقوق مردم مظلوم و بی پناه غزه بکار بندند. جبهه مشارکت همچنین از همه کسانی که مدافع حقوق مردم مظلوم فلسطین هستند درخواست کرده است با شرکت در راهپیمایی روز قدس انعکاس صدای مظلومیت زنان، کودکان و مردم بی پناه غزه در این شرایط باشند.

به گزارش نوروز، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است :

در روزها و هفته های اخیر حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی و بمباران مردم بی پناه غزه به شهادت بیش از ششصد نفر از مردم مظلوم این منطقه به ویژه زنان و کودکان بی دفاع منجر شده است، و به دنبال این جنایات، انبوهی از آوارگان و آسیب دیدگان بجای مانده، که خانه و کاشانه آنها نیز از هجوم بی رحمانه رژیم غاصب اسراییل در امان نمانده است، و خسارت های سنگین ناشی از این تهاجم ضد بشری بر جسم و جان بازماندگان، سنگینی می کند.

جبهه مشارکت ایران اسلامی ضمن محکوم کردن این حملات غیر انسانی و ضد بشری و کشتار مردم مظلوم فلسطین از دبیر کل سازمان ملل و نهادهای بین المللی و مدافع حقوق بشر می خواهد از هر تلاشی برای توقف این کشتار وحشیانه و اعاده حقوق مردم مظلوم و بی پناه غزه فروگذار نکنند. بدیهی است در این روزهای دشوار و توان فرسا برای مردم غزه، توجه طرف های مسؤول در غزه نیز به حفظ انسجام و اتحاد برای مقایله و مهار این جنایت ها امری مؤکد و ضروری است. همچنین توجه کشورهای مسلمان و سازمان کنفرانس اسلامی و اتحادیه عرب را به ضرورت تلاش برای پرهیز از افراط گرایی و تداوم خشونت ها در منطقه جلب می نماید.

جبهه مشارکت ایران اسلامی ضمن همدردی با آسیب دیدگان مظلوم غزه، هم صدا با ملت مظلوم فلسطین از همه کسانی که مدافع حقوق این مردم هستند می خواهد با حضور در مراسم راهپیمایی روز قدس انعکاس صدای مظلومیت زنان ،کودکان و مردم بی پناه غزه باشند.

جبهه مشارکت ایران اسلامی اول مرداد ماه ١٣٩٣

دعوت مجمع مدرسين و محققين حوزه علميه قم

همزمان تشکل اصلاح طلب مجمع مدرسين و محققين حوزه علميه قم نیز طی بیانیه ای خواستار حضور مردم در تظاهرات روز قدس شد.

به گزارش جرس، متن این بیانیه به شرح زیر است:

وَما لَكُم لا تُقاتِلونَ في سَبيلِ اللَّهِ وَالمُستَضعَفينَ مِنَ الرِّجالِ وَالنِّساءِ وَالوِلدانِ الَّذينَ يَقولونَ رَبَّنا أَخرِجنا مِن هذِهِ القَريَةِ الظّالِمِ أَهلُها وَاجعَل لَنا مِن لَدُنكَ وَلِيًّا وَاجعَل لَنا امِن لَدُنكَ نَصيرًا (نساء:75).

روز قدس روز جهاني است، روزي نيست كه فقط اختصاص به قدس داشته باشد، روز مقابله مستضعفين با مستكبرين است، رژيم نژادپرست صهيونيستي همواره عامل تفرقه در ميان دولت هاي منطقه است (امام خميني (ره).

مردم مسلمان ایران،

بيشتر شدن جنايات صهيونيست ها نسبت به مسلمانان فلسطين، بويژه در روزهاي اخير و در ماه مبارك رمضان، از چشم مردم جهان پوشيده نيست. كمتر كسي است كه كشتار بي دفاع مردم غزه را ببيند و وجدانش جريحه دار نشود. حمله هاي از راه هوا و زمين، تخريب خانه ها و بيمارستان، به خاك و خون كشيدن مردم بی¬گناه و بی¬پناه از زن، مرد، کودکان، مریض¬ها و بیمارستان¬ها از جانب حاكمان اسراييل ياد آور قتل¬هاي سزار، آتيلا، فاشيست¬ها، نازيست¬ها و ساير نسل كشي¬هاي تاريخ است.

غصب اراضي يك كشور، ايجاد شهرك هاي صهيونيستي و آواره ساختن مردم بي دفاع برخلاف تعاليم حضرت موسي و ساير انبياي الهي و در تضاد با قوانين بين المللي است. دردمندانه باید گفت: قدرت هاي بزرگ، كه داعيه حقوق بشر دارند، در برابر اين جنايات سكوت و بي تفاوتي را ترجيح داده و به تماشاي كشتار و غارت نشسته اند و گاهی به عنوان دفاع از خود، این جنایات را توجیه می¬کنند. كشورهاي اسلامي نيز براي دفاع از مردم بي دفاع فلسطين و غزه وحدت كلمه اي از خود نشان نمي دهند و شعار وحدت بخش قرآن و پيامبر را ناديده گرفته اند. گويا اینان حديث معروف پيامبر (ص) را كه شيعه و سني نقل كرده اند:”مَنْ أَصْبَحَ لَا يَهْتَمُ‏ بِأُمُورِ الْمُسْلِمِينَ فَلَيْسَ مِنْهُمْ” نشنيده اند. اين كه در ماه مبارك رمضان بعد از هر فريضه مي خوانيم: اللهم اصلح كل فاسد من امور المسلمين، يعني وظيفه مسلمانان است كه براي از بين بردن فساد در جامعه مسلمين قيام كنند. چه فسادي در اين روزگار بالاتر از جنايات صهيونيست ها در نوار غزه است؟ چه فسادي بزرگتر از كشتار مسلمانان و بي خانمان كردن آنان مي باشد؟

ملت ايران در پي اجابت از رهبر كبير انقلاب مرحوم امام خميني، كه جمعه آخر ماه مبارك رمضان را روز قدس نام نهادند، روز قدس امسال پر شورتر از سال هاي قبل در راهپيمايي شركت خواهد كرد، فرياد ياري خود را به گوش فلسطينيان، بويژه مردم غزه، و جنایات رژیم اشغالگر را به گوش همه جهانیان خواهد رساند.

مجمع مدرسين و محققين حوزه علميه قم با حضور خود در راهپیمایی روز قدس، ضمن اظهار همدردي با مردم فلسطين و محكوم كردن جنايات اسراييل در غزه، از مسلمانان سراسر جهان مي خواهد كه با حضور در این راهپيمايي، همدردي و همراهي خود را با مردم فلسطين اظهار داشته و جنايات اسراييل را محكوم کنند.

مجمع مدرسين و محققین حوزه علميه قم

1/ 5/ 1393

دعوت انجمن اسلامی جامعه پزشکان

انجمن اسلامی جامعه پزشکان طی بیانیه به مناسبت روز جهانی قدس از عموم ملت ایران برای شرکت در راهپیمایی روز جمعه دعوت کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

«بسمی تعالی

روز قدس، روز حمایت از مردم فلسطین در برابر تجاوز و ظلمی چهل و پنج ساله است که به صورت برنامه ریزی شده و سازمان یافته از سوی نظام استکباری غرب و به وسیله رژیم غاصب اسرائیل در منطقه جریان دارد. در این روز مسلمانان جهان در حمایت از ملت فلسطین به صحنه می آیند تا افشاگر چهره کریه رژیم اشغالگر قدس و حامیان بین المللی آن باشند.

روز قدس امسال مصادف شده است با دور جدیدی از حملات گستردۀ نظامیان صهیونیست ، از زمین و هوا، به مردم بی پناه غزه که در برابر چشم جهانیان قربانی می شوند اما سرافرازانه ایستاده اند و هیمنۀ نظامی اسرائیل را به چالش کشیده اند.

مرگ و ایستادگی، غم و غرور چهرۀ امروز سرزمین غزه در برابر چشم جهانیان است. در طرف مقابل قدرت و استیصال، جنایت و بی حاصلی چهرۀ سردمداران جنایت پیشۀ اسرائیل است و این دوگانه ها تداوم همان شعار جاودانۀ حماسۀ خون و قیام است که: خون بر شمشیر پیروز است.

با توجه به شرایط خونبار غزه و ضرورت هرچه بیشتر حمایت از زنان و کودکان مظلوم و رزمندگان غیور فلسطینی، راهپیمایی روز قدس پیش رو از اهمیت به سزایی برخوردار است و به همین دلیل ضمن اعلام شرکت در آن از مردم شریف کشور، بخصوص جامعۀ پزشکی که خود را شریک آلام ملت فلسطین می دانند دعوت می نمائیم در راهپیمائی بزرگ این روز شرکت نمایند تا بلکه این همدلی مرحمی باشد بر جراحت عمیقی که بر پیکر ملت فلسطین وارد آمده است و تا درد تنهایی و غربت به درد های آنها افزوده نشود.

ملت ایران در این روز فارغ از هر اختلافی به آرمان قدس می اندیشد و بر همه است تا موجبات شرکت گسترده مردم را در راهپیمائی این روز فراهم آورند. از این رو پیشنهاد می شود که خطیب جمعۀ روز قدس فردی آشنا با موضوع قدس بوده و بتواند شرایط بغرنج فلسطین را برای ملت تشریح و پیام ملت ایران را برای جهانیان بازگو کند. امیدواریم با تقاضا و دعوت از آیت الله هاشمی رفسنجانی، که از دیر باز به آرمان قدس پرداخته و خطیب نام آشنای روزهای قدس بوده است، برای ایراد خطبه و اقامۀ نماز در این روز و قبول این دعوت از جانب ایشان بر شکوه راهپیمائی این روز افزوده گردد.

انجمن اسلامی جامعۀ پزشکی ایران»

دعوت مجمع روحانیون مبارز برای حضور در راهپیمایی روز قدس

مجمع روحانیون مبارز نیز با صدور بیانیه‌ای به مناسبت فرا رسیدن روز قدس، همگان را به بزرگداشت روز قدس و حضوری پرشکوه تر از گذشته در مراسم این روز فرا خواند.

به گزارش ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

غزه مظلوم و قهرمان در آتش خشم کور آدمکشان غاصب می‌سوزد و صهیونیسم که بنیادش بر اشغال و تجاوز و جنایت است، در ماه مبارک رمضان جنایتی دیگر می‌آفریند.

اما مقاومت دلیرانه و سرسختانه مردم مظلوم فلسطین نیز شگفت انگیز است. این ملت قامت بلند خود را بر پایه ایمان و شرف استوار داشته است و ایستاده است و آتش بیداد هم اگر او را بسوزاند از خاکستر وجودش ققنوس سرفرازی و پیروزی سر بر خواهد آورد.

درود خداوند بر شهیدان و آسیب دیدگان این جنایت سهمگین و بر زنان و مردان مقاوم و مؤمنی که ایستادگیشان مثل همیشه دشمن زبون را پشیمان خواهد کرد.

ننگ و نفرین بر جنایتکاران و حامیان بشر ستیز آنان و شرمساری نصیب دولتهای منطقه و نهادهایی که از انجام وظیفه اسلامی و انسانی خود بمردم مظلوم فلسطین و محرومان سر باز ‌میزنند و شرم وننگ ابدی بر خشونت طلبان خشک مغز و متعصبی باد که با پوشیدن پوستین وارونه از اسلام، راه ترور، وحشت، تکفیر و برادر کشی را در پیش گرفته و در عراق و سوریه و دیگر کشورهای اسلامی همان می‌کنند که اسرائیل در غزه و فلسطین انجام می‌دهد و عملاً روی دیگر سکه صهیونیسم و استکبار را در برابر جهان اسلام و وحدت مسلمین به نمایش گذارده‌اند.

در آستانه روز جهانی قدس قرار گرفته ایم. روزی که یادگار امام بزرگوار ماست، که همواره بر مظلومیت ملت فلسطین دل می‌سوزاند و نسبت به خطر سهمگین صهیونیسم و اسرائیل برای اسلام و منطقه هشدار می‌داد و این اصل مهم را به همه می‌آموزاند که مقاومت در برابر اشغالگران متجاوز ما را به مقصد نهایی و پیروزی می‌رساند آخرین جمعه ماه مبارک رمضان (روزقدس) روز حماسی در راهپیمایی است تا هم زبانی به همدلی و همراهی مبدل شده و عهد و پیمان ما برای آزادی فلسطین و دفع و رفع تجاوز و اشغال تجدید گردد.

مجمع روحانیون مبارز ضمن نثار بهترین درودهای خود به‌مردم فلسطین و مقاومت دلیرانه آنان و ادای احترام به شهیدان جنایت اخیر همگان را به بزرگداشت روز قدس و حضوری پرشکوه تر از گذشته فرا می‌خواند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.