سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جواد طوسی: در هشت سال گذشته نگاهی یک‌سویه بر حوزه فرهنگ و سینما حاکم بود...

جواد طوسی: در هشت سال گذشته نگاهی یک‌سویه بر حوزه فرهنگ و سینما حاکم بود

چکیده :متاسفانه در هشت سال گذشته نگاه یک سویه و جهت‌داری بر فرهنگ و به خصوص حوزه سینما حاکم، بود. نگاه‌هایی غیرعلمی که مقوله پیچیده سینما را به عناوین محدود و محافظه‌کارانه‌ای خلاصه می کرد و در آن زمان ما هر چه خطر این نگاه ها را به دولتمردان گوشزد کردیم، گوش شنوایی وجود نداشت....


جواد طوسی منتقد سینما با انتقاد از عملکرد فرهنگی دولت گذشته گفت: متاسفانه در هشت سال گذشته نگاه یک سویه و جهت‌داری بر فرهنگ و به خصوص حوزه سینما حاکم، بود. نگاه‌هایی غیرعلمی که مقوله پیچیده سینما را به عناوین محدود و محافظه‌کارانه‌ای خلاصه می کرد و در آن زمان ما هر چه خطر این نگاه ها را به دولتمردان گوشزد کردیم، گوش شنوایی وجود نداشت.

این منتقد سینمایی در گفتگو با آفتاب‌ به نگاه های یک سویه هنری در دولت قبل اشاره کرد و افزود: متاسفانه عده‌ای تصور می‌کردند اگر سینما را فقط به سینمای ارزشی و فاخر محدود کنیم ارزش‌ها در جامعه بیشتر نهادینه می‌شوند حال آنکه در نظر گرفتن نگاه‌های متفاوت به معنی نفی ارزش‌ها و یا کنار زدن آن‌ها نیست.

جواد طوسی به نقش دولت یازدهم در رفع انفعال به وجود آمده در حوزه سینما و فرهنگ پرداخت و تاکید کرد: دولت فعلی باید با تکیه بر نگاه واقع‌بینانه از انفعال گذشته عبور کند. دولت می‌تواند با در نظر گرفتن اولویت‌هایی همچون کمک به سینمای خصوصی و پرهیز از نگاه‌های محافظه‌کارانه، به رونق سینما کمک کند.

طوسی افزود: من فکر می‌کنم توقعات ما از بدنه فرهنگی دولت سخت و یا غیرقابل تحقق نیست، دولت می‌تواند با تشکیل کمیته‌ای از کارشناسان مجرب و با ارائه راهکارهای عملی و اجرایی چون تخصیص بودجه، زمینه رونق سینما را فراهم کند تا آثار سینمایی از خنثی بودن نجات پیدا کرده و به بدنه اصلی اجتماع مرتبط شوند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.