سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ناوی پیلای: اقدامات اسرائیل در غزه را می‌توان جنایت جنگی دانست...

ناوی پیلای: اقدامات اسرائیل در غزه را می‌توان جنایت جنگی دانست

چکیده :ناوی پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، در عین محکوم کردن حملات راکتی حماس گفته است که حملات اسرائیل به نوار غزه را می‌توان "جنایت جنگی" تعبیر کرد....


ناوی پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، در عین محکوم کردن حملات راکتی حماس گفته است که حملات رژیم اسرائیل به نوار غزه را می‌توان “جنایت جنگی” تعبیر کرد.

به گزارش بی بی سی، خانم پیلای در نشست اضطراری شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو گفته است تخریب خانه‌ها و کشتن فلسطینیان این نگرانی جدی را به وجود می‌آورد که رژیم اسرائیل از زور بیش از حدی علیه فلسطینیان استفاده می‌کند.

او گفته است: “بی‌توجهی به قاعد بشردوستانه بین‌المللی و حق حیات به شکل بهت‌آوری واضح است. این احتمال قویا وجود دارد که قوانین بین‌المللی به ترتیبی نقض شده باشد که بتوان آن را جنایت جنگی دانست.”

مقام‌های رژیم اسرائیلی به تاکید اتهامات این چنینی را رد می‌کنند. از جمله سفیر رژیم اسرائیل در واشنگتن، دیروز مدعی شد که نیروهای مسلح این کشور باید به خاطر خویشتنداری غیرقابل تصورشان جایزه صلح نوبل بگیرند.

مطابق آمار رسمی حملات رژیم اسرائیل به نوار غزه در حدود دو هفته اخیر ۶۴۹ کشته بر جای گذاشته است که اکثر آنها غیرنظامی هستند. بیش از ١٠٠ کودک فلسطینی نیز در میان قربانیان است.

در مقابل، شبه نظامیان حماس ٢٩ سرباز اسرائیلی را پس از آغاز عملیات نظامی رژیم اسرائیل کشته‌اند. همچنین دو شهروند اسرائیلی غیرنظامی در حملات راکتی کشته شده‌اند.

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل، برای میانجی‌گری و برقراری آتش‌بس به خاورمیانه سفر کرده است.

آقای بان در نشست مطبوعاتی مشترک با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل، از این کشور خواست “حداکثر خویشتنداری” را نشان دهد و افزود که “اقدام نظامی امنیت اسرائیل را در درازمدت افزایش نخواهد داد.”

حمایت کشورهای مسلمان از غزه

به گزارش خانه ملت،  رئیس مجلس ترکیه پیشنهاد کرده است که “روز قدس”، آخرین جمعه ماه رمضان، در کشورهای اسلامی عزای عمومی اعلام شود.

چندین هیات پارلمانی از کشورهای اسلامی در نشستی مشترک بر حمایت از غزه تاکید کرده‌اند.

یک هیات پارلمانی شش نفره از مجلس ایران قصد دارد به غزه سفر کند.

حسن کامران، سرپرست این هیات است و اسماعیل کوثری و روح‌الله حسینیان در میان اعضای آن هستند. مقام‌های ایرانی پیش از این نیز قصد داشته‌اند به نوار غزه سفر کنند اما موفق نشدند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.