سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » قنبری: کشور اسلامی مگر قانون ندارد که انصار می‌خواهد به خیابان‌ها بیاید؟...

قنبری: کشور اسلامی مگر قانون ندارد که انصار می‌خواهد به خیابان‌ها بیاید؟

چکیده : داریوش قنبری درباره حضور انصار حزب الله بعد از عید فطر در خیابان ها بدون اخذ مجوزهای قانونی گفت: اگر چه امر به معروف و نهی از منکر یک تکلیف دینی است اما نباید از این تکلیف دینی استفاده سیاسی و جناحی شود...


داریوش قنبری درباره حضور انصار حزب‌الله بعد از عید فطر در خیابان‌ها بدون اخذ مجوزهای قانونی گفت: اگر چه امر به معروف و نهی از منکر یک تکلیف دینی است اما نباید از این تکلیف دینی استفاده سیاسی و جناحی شود.

داریوش قنبری نماینده سابق مجلس در گفتگو با خرداد افزود: امر به معروف یک امر مقدس است اما نباید به بهانه امر مقدس، کار نامیمونی را انجام داد. آیا این افراد که امروز در حاشیه امنی که برای خود درست کرده‌اند، دست به چنین اقداماتی می‌زنند، نیاز به امر معروف شدن ندارند و نباید خودشان از بعضی کارهای منکر باز داشته شوند؟ آیا اینها گوش شنوایی دارند؟

وی ادامه داد: افراد و گروه‌های خاص با حاشیه امن برای پیشبرد اهداف و منافع خود وارد عمل می‌شوند در حالی که مهمترین معیار برای برخورد با قانون‌شکنان، قانون و زبان قانونی است و نباید این افراد با نادیده گرفتن قانون، اجازه اخلال در کارها را به خود بدهند و منافع شخصی و گروهی خود را به منافع ملی ترجیح دهند.

قنبری در ادامه سخنان خود گفت: ما در کشور اسلامی قوانینی داریم که در بستر جامعه و در چارچوب اسلامی تهیه شده است. خود این قوانین برای برخورد با مسائل حوزه عمومی دغدغه دارند و البته پاسخگوی نیاز دینی جامعه هم هستند و نباید نهادهای غیرقانونی به این قوانین بی‌توجهی کنند و آن را به نام مسائل اسلامی و در واقع به کام مسائل سیاسی و گروهی، نادیه بگیرند.

او در ادامه گفت بهترین و رسمی‌ترین مرجع برای برخورد با تخلفات در حوزه عمومی، مراجع رسمی و قانونی کشور است و قوه مجریه به عنوان نهاد متولی اجرای قانون باید با تخلفات در حوزه اجتماعی، فرهنگی و حوزه‌های دیگر برخورد کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.