سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دعوت انجمن اسلامی جامعه پزشکی از آیت‌الله هاشمی برای اقامه نمازجمعه روز قدس...
» با هدف شرکت گسترده مردم و شکوه بیشتر این راهپیمایی

دعوت انجمن اسلامی جامعه پزشکی از آیت‌الله هاشمی برای اقامه نمازجمعه روز قدس

چکیده :ملت ایران در این روز فارغ از هر اختلافی به آرمان قدس می‌اندیشد و بر همه است تا موجبات شرکت گسترده مردم را در راهپیمائی این روز فراهم آورند. امیدواریم با تقاضا و دعوت از آیت الله هاشمی رفسنجانی، که از دیر باز به آرمان قدس پرداخته و خطیب نام آشنای روزهای قدس بوده است، برای ایراد خطبه و اقامۀ نماز در این روز و قبول این دعوت از جانب ایشان بر شکوه راهپیمائی این روز افزوده گردد....


انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران با صدور بیانیه ای ضمن دعوت از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس، خواستار دعوت از آیت الله هاشمی رفسنجانی برای ایراد خطبه و اقامه نماز در این روز شد تا موجب شرکت گسترده مردم، شکوه بیشتر این راهپیمایی و تنها و غریب نماندن مردم مظلوم فلسطین شد.

به گزارش کلمه، این حزب اصلاح طلب در بیانیه خود آورده است: “ملت ایران در این روز فارغ از هر اختلافی به آرمان قدس می‌اندیشد و بر همه است تا موجبات شرکت گسترده مردم را در راهپیمائی این روز فراهم آورند. از این رو پیشنهاد می‌شود که خطیب جمعۀ روز قدس فردی آشنا با موضوع قدس بوده و بتواند شرایط بغرنج فلسطین را برای ملت تشریح و پیام ملت ایران را برای جهانیان بازگو کند.”

انجمن اسلامی جامعه پزشکی، آیت الله هاشمی را مصداق چنین شرایطی دانسته و ابراز امیدواری کرده که با تقاضا و دعوت از او که “از دیر باز به آرمان قدس پرداخته و خطیب نام آشنای روزهای قدس بوده است، برای ایراد خطبه و اقامۀ نماز در این روز و قبول این دعوت از جانب ایشان بر شکوه راهپیمائی این روز افزوده گردد.”

متن این بیانیه که در پایگاه خبری تحلیلی پویش درج شده، به شرح زیر است:

به نام خدا

روز قدس، روز حمایت از مردم فلسطین در برابر تجاوز و ظلمی چهل و پنج ساله است که به صورت برنامه ریزی شده و سازمان یافته از سوی نظام استکباری غرب و به وسیله رژیم غاصب اسرائیل در منطقه جریان دارد. در این روز مسلمانان جهان در حمایت از ملت فلسطین به صحنه می‌آیند تا افشاگر چهره کریه رژیم اشغالگر قدس و حامیان بین المللی آن باشند.

روز قدس امسال مصادف شده است با دور جدیدی از حملات گستردۀ نظامیان صهیونیست، از زمین و هوا، به مردم بی‌پناه غزه که در برابر چشم جهانیان قربانی می‌شوند اما سرافرازانه ایستاده‌اند و هیمنۀ نظامی اسرائیل را به چالش کشیده‌اند.

مرگ و ایستادگی، غم و غرور چهرۀ امروز سرزمین غزه در برابر چشم جهانیان است. در طرف مقابل قدرت و استیصال، جنایت و بی‌حاصلی چهرۀ سردمداران جنایت پیشۀ اسرائیل است و این دوگانه‌ها تداوم‌‌ همان شعار جاودانۀ حماسۀ خون و قیام است که: خون بر شمشیر پیروز است.

با توجه به شرایط خونبارغزه و ضرورت هرچه بیشتر حمایت از زنان و کودکان مظلوم و رزمندگان غیور فلسطینی، راهپیمالی روز قدس پیش رو از اهمیت به سزایی برخوردار است و به همین دلیل ضمن اعلام شرکت در آن از مردم شریف کشور، بخصوص جامعۀ پزشکی که خود را شریک آلام ملت فلسطین می‌دانند دعوت می‌نمائیم در راهپیمائی بزرگ این روز شرکت نمایند تا بلکه این همدلی مرحمی باشد بر جراحت عمیقی که بر پیکر ملت فلسطین وارد آمده است و تا درد تنهایی و غربت به درد‌های آن‌ها افزوده نشود.

ملت ایران در این روز فارغ از هر اختلافی به آرمان قدس می‌اندیشد و بر همه است تا موجبات شرکت گسترده مردم را در راهپیمائی این روز فراهم آورند. از این رو پیشنهاد می‌شود که خطیب جمعۀ روز قدس فردی آشنا با موضوع قدس بوده و بتواند شرایط بغرنج فلسطین را برای ملت تشریح و پیام ملت ایران را برای جهانیان بازگو کند. امیدواریم با تقاضا و دعوت از آیت الله هاشمی رفسنجانی، که از دیر باز به آرمان قدس پرداخته و خطیب نام آشنای روزهای قدس بوده است، برای ایراد خطبه و اقامۀ نماز در این روز و قبول این دعوت از جانب ایشان بر شکوه راهپیمائی این روز افزوده گردد.

انجمن اسلامی جامعۀ پزشکی ایران
۳۱/۴/۱۳۹۳Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.