سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تجمع اعتراضی فعالان مدنی و تشکل های زنان در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران...
» نماینده سازمان ملل: صدای شما را به گوش اعضای شورای امنیت می‌رسانم

تجمع اعتراضی فعالان مدنی و تشکل های زنان در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران

چکیده :جمعی از فعالان مدنی، اعضای تشکل های غیر دولتی زنان و هنرمندان با حضور در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران، به کشتار مردم غزه توسط ارتش اسرائیل اعتراض کردند. نماینده مقیم سازمان ملل در تهران در جمع معترضان حضور یافت و وعده داد که صدای اعتراض فعالان مدنی ایران را به گوش اعضای شورای امنیت سازمان ملل برساند....


کلمه – گروه خبر: جمعی از فعالان مدنی، اعضای تشکل های غیر دولتی زنان و هنرمندان با حضور در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران، به کشتار مردم غزه توسط ارتش اسرائیل اعتراض کردند.

به گزارش کلمه، در این تجمع که با مجوز قانونی برگزار شد، نماینده مقیم سازمان ملل در تهران در جمع معترضان حضور یافته است. آنگونه که ایرنا گزارش داده، گری لوئیس با بیان اینکه خود در این باره تصمیم گیر نیست، وعده داده که صدای اعتراض فعالان مدنی ایران را به گوش اعضای شورای امنیت سازمان ملل برساند.

در تجمع امروز چهره هایی همچون پروین فهیمی مادر شهید سهراب اعرابی، محمد رحمانیان، جعفر پناهی و عیسی سحرخیز شرکت داشته اند. همچنین اعضای تشکل هایی همچون مادران صلح، مجمع بانوان اصلاح طلب، جامعه مامایی ایران، انجمن بین المللی بانوان شعر صلح و جامعه بانوان دعوت و اصلاح ایران نیز در تجمع اعتراضی مقالب دفتر سازمان ملل حضور یافته اند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی گزارش داده که شهیندخت مولاوردی و معصومه ابتکار دو معاون رئیس جمهوری نیز قصد حضور در این تجمع را داشته اند اما به دلیل همزمانی آن با جلسه هیات دولت موفق به حضور در جمع فعالان مدنی نشده اند.

ایسنا گزارش کرده که مادران صلح ایران در تجمع امروز بیانیه ای را قرائت کرده اند که در آن ضمن اعلام همدردی با “مادرانِ عزیز از دست‌داده و خانواده‌های قربانیان جنگ نابرابر و غیرعادلانه اسراییل علیه ملت سرافراز و ستم‌کشیده فلسطین”، رژیم اسرائیل دولتی توصیف شده که “بویی از رحم و شفقت نبرده و کینه‌توزانه کمین کرده و بهانه تراشی می کند تا مردم فلسطین را از سرزمین مادری شان فراری دهد.”

اعضای این گروه فعال مدنی خواستار مداخله فوری سازمان ملل و “تشکیل کاروان‌های صلح به ارسال دارو و غذا و تجهیزات پزشکی به خانواده‌های محاصره شده در میدان جنگ و نوار غزه” شده اند.

خبرگزاری برنا هم گزارش داده که در این تجمع، معصومه آباد عضو شورای شهر تهران “ضمن محکوم کردن اقدامات وحشیانه رژیم غاصب صهیونیست خواستار این شد که مردم غزه برای ساده ترین حقوق خود یعنی آزادی از پا ننشینند و چهره کریه و زشت اسراییل را به جهانیان نشان دهند.”

به نوشته این خبرگزاری، در حاشیه این مراسم گروهی نیز حضور یافته و شعار “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر اسرائیل” سر داده اند.

این منبع خبری همچنین از شعارهای دیگری با مضمون “ما برای صلح آمدیم” و “نه غزه، نه ایران، جانم فدای وجدان” در تجمع امروز خبر داده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.