سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تاجرنیا: با ادامه واکنش‌ها، اسرائیل نمی‌تواند حملات خود را ادامه دهد...

تاجرنیا: با ادامه واکنش‌ها، اسرائیل نمی‌تواند حملات خود را ادامه دهد

چکیده :یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ‌اسرائیل آن‌قدر توان ندارد که با وجود پتانسیل کشورهای اسلامی و فشارهایی که به آن رژیم وارد می‌شود بتواند همچنان به اقدامات خود ادامه دهد؛ بنابراین حتماً باید از پتانسیل‌ها برای اعتراض استفاده شود....


یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ‌اسرائیل آن‌قدر توان ندارد که با وجود پتانسیل کشورهای اسلامی و فشارهایی که به آن رژیم وارد می‌شود بتواند همچنان به اقدامات خود ادامه دهد؛ بنابراین حتماً باید از پتانسیل‌ها برای اعتراض استفاده شود.

علی تاجرنیا در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اینکه متأسفانه در سوریه اتفاقاتی افتاد و بعد از آن نیز در عراق مشکلاتی بوجود آمد و گروه‌های افراطی توانستند تنش‌های جدیدی را به منطقه تحمیل کنند و البته نوعی بی‌درایتی در کشورهای منطقه نیز بروز یافت، هم‌اکنون این کشورها درگیر مسائل داخلی خود هستند که همه این‌ها به نوعی معادلات منطقه را به هم می‌زند.

وی با اشاره به آنچه هم‌اکنون در نوار غزه رخ می‌دهد و پایبند نبودن اسرائیل به تعهدات در زمینه دوری از جنگ‌افروزی‌هایش، تصریح کرد:‌ بخشی از این جنگ‌افروزی‌ها از سوی رژیم صهیونیستی، به ماهیت این رژیم برمی‌گردد؛ چراکه نحوه شکل‌گیری این رژیم با تهاجم و اشغال بوده و طبیعی است که رژیم صهیونیستی به معاهدات بین‌المللی و همچنین به آتش‌بس پایبندی نداشته باشد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره واکنش‌ها به حملات اخیر رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: باید بپذیریم که اگرچه برخی قدرت‌ها در برخی مواقع اقدامات رژیم صهیونیستی را محکوم کرده‌اند اما به هر ترتیب هیچ قدرت بزرگ خارجی اسرائیل را تهدید نمی‌کند. در مقابل، کشورهای اسلامی بویژه کشورهایی که از مناسبات خوبی با قدرت‌های بزرگ برخوردارند باید با برگزاری اجلاس‌های ضروری و تعاملات بیشتر این موضوع را مورد توجه قرار دهند که لازم است از پتانسیل‌های خود استفاده کنند.

تاجرنیا با بیان اینکه “آن دسته از کشورهای اسلامی که در عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها تلاش‌هایی انجام می‌دهند باید در این موضوع تجدیدنظر کنند”، افزود: متأسفانه برخی از اختلاف‌هایی که در ماه‌های اخیر تشدید شد، موجب شده است که اسرائیل در راستای حملات و فشارهای خود اقدامات تازه‌تری انجام دهد.

این عضو انجمن اسلامی جامعه پزشکی در پایان بر لزوم تشدید واکنش‌ها نسبت به اقدامات رژیم صهیونیستی تاکید کرد و گفت:‌ اسرائیل آن‌قدر توان ندارد که با وجود پتانسیل کشورهای اسلامی و فشارهایی که به آن رژیم وارد می‌شود بتواند همچنان به اقدامات خود ادامه دهد؛ بنابراین حتماً باید از پتانسیل‌ها برای اعتراض استفاده شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.