سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مجلس در راهکارهای افزایش جمعیت بار مالی روی دوش دولت نگذارد...

مجلس در راهکارهای افزایش جمعیت بار مالی روی دوش دولت نگذارد

چکیده : مدیر کل اجتماعی اقتصادی فرهنگی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به تدوین سیاستهای مناسب برای افزایش جمعیت گفت: استفاده از روشهای سلبی برای افزایش جمعیت و مجبور کردن مردم به فرزندآوری بیشتر در شرایطی که گاه مورد رضایتشان نیست نتیجه مثبتی نخواهد داشت و در مجموع مجلس تنها با این مصوبات بار مالی برای دولت تراشیده است...


مدیر کل اجتماعی اقتصادی فرهنگی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به تدوین سیاستهای مناسب برای افزایش جمعیت گفت: استفاده از روشهای سلبی برای افزایش جمعیت و مجبور کردن مردم به فرزندآوری بیشتر در شرایطی که گاه مورد رضایتشان نیست نتیجه مثبتی نخواهد داشت و در مجموع مجلس تنها با این مصوبات بار مالی برای دولت تراشیده است.

شیما صمدزاده در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری یکی از منتقدان جدی مصوبه مجلس است و ما همه تلاش خود را برای عدم اجرای این مصوبه انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه حتی مطرح کردن این مصوبه در مجلس به شدت ضعیف بود تصریح کرد: این که کشور در شرایط حساس قرار داشته و با بحران افزایش جمعیت مواجه هستیم دلیل نمی شود که نمایندگان ملت از هر طرح و مصوبه ای دفاع کرده و آن را به شکل قانون به مردم تحمیل کنند.

مدیر کل اجتماعی اقتصادی فرهنگی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری ادامه داد: قطعا تصویب نهایی این مصوبه نه تنها نتیجه مثبتی برای افزایش جمعیت در پی نخواهد داشت بلکه نتیجه معکوس داشته و کشور در موضوع جمعیت با بحران های بیشتری مواجه می شود.

به گفته وی، این مصوبه حتی بار مالی بسیار زیادی روی دوش دولت گذاشته است در شرایطی که قطع به یقین نتایج مثبتی در پی ندارد، بنابراین مجلس در ارائه راهکارهای افزایش جمعیت، نباید بارمالی را روی دوش دولت بگذارد.

به گفته صمد زاده، معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری پیشنهاداتی در موضوعات فرهنگی و رفع موانع اقتصادی، حل مشکل بیکاری و مسکن جوانان را داشته و در تعامل با مراجع ذی ربط پیشنهادات خود را ارائه تا زمینه های اجرایی شدن آن فراهم شود.

وی در ادامه درباره برنامه این اداره کل برای افزایش رفاه اجتماعی و اقتصادی زنان گفت: بیشتر اشتغال خانواده بررسی آسیبها و ارائه راهکار برای حل آنها در دستور کار ما قرار گرفته است در موضوع فرهنگی نیز در موضوع حجاب و عفاف در اولویت برنامه های ماست. البته جزئیات برنامه در اختیار معاونت رئیس جمهور قرار گرفته تا پس از تصویب اعتبار لازم در بخش های مختلف ما اختصاص داده شود و کار شکل اجرایی به خود بگیرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.