سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جدول تغییرات نرخ بیکاری بهار در 31 استان/ لرستان رکورددار بیکاری شد...

جدول تغییرات نرخ بیکاری بهار در 31 استان/ لرستان رکورددار بیکاری شد

چکیده :در زمستان سال گذشته 16 استان دارای نرخ بیکاری تک رقمی بودند که طبق اعلام جدید مرکزی آمار، تعداد استان های با نرخ بیکاری دورقمی 7 مورد اضافه شده است که نشان دهنده باقی ماندن مسائل و مشکلات مربوط به بیکاری در کشور و بدتر شدن اوضاع در برخی استان ها است. ...


نرخ بیکاری 9 استان در بهار امسال تک رقمی و زیر 10 درصد و نرخ بیکاری در 22 استان همچنان دورقمی ماند. لرستان با 20.3 درصد بالاترین نرخ بیکاری را در بین استان های کشور دارا است و در نقطه مقابل تهران و مرکزی با 7.2 درصد؛ کمترین نرخ بیکاری را دارند. با این حساب، اختلاف نرخ بیکاری در بین استان های کشور به 13.1 درصد رسید.

به گزارش مهر، بررسی وضعیت نرخ بیکاری در استان ها طی بهار سال جاری نشان می دهد که این نرخ در 9 استان تک رقمی و زیر 10 درصد و در 22 استان نیز دورقمی و بالای 10 درصد است.

کمترین نرخ بیکاری مربوط به استان های کرمان با 7.4، مرکزی 7.2 و یزد با 7.3 درصد است. همچنین بالاترین میزان بیکاری نیز مربوط به استان های لرستان با 20.3 درصد، سمنان 17.4 درصد و چهارمحال و بختیاری با 16.9 درصد است.

در زمستان سال گذشته 16 استان دارای نرخ بیکاری تک رقمی بودند که طبق اعلام جدید مرکزی آمار، تعداد استان های با نرخ بیکاری دورقمی 7 مورد اضافه شده است که نشان دهنده باقی ماندن مسائل و مشکلات مربوط به بیکاری در کشور و بدتر شدن اوضاع در برخی استان ها است.

اختلاف نرخ بیکاری در تهران و مرکزی با کمترین و لرستان با بیشترین نرخ بیکاری در بهار امسال به 13.1 درصد رسید.

جدول تغییرات نرخ بیکاری در بهار 93 و مقایسه آن با زمستان و بهار 92Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.