سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » درخواست مصر از ایران: از طرح آتش‌بس قاهره حمایت کنید...

درخواست مصر از ایران: از طرح آتش‌بس قاهره حمایت کنید

چکیده : سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر طی گفت‌وگوی تلفنی‌اش با محمدجواد ظریف، همتای ایرانی‌اش، از تهران خواست تا از طرح (آتش‌بس) ارائه شده از سوی قاهره برای پایان دادن به جنگ در غزه حمایت کند...


وزارت امور خارجه مصر اعلام کرد که وزیر خارجه این کشور طی تماس تلفنی با محمدجواد ظریف، با او درباره اوضاع بحرانی نوار غزه همزمان با ادامه حملات رژیم صهیونیستی گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا در بیانیه روز گذشته این وزارت امور خارجه مصر که عصر روز گذشته منتشر شد و نسخه‌ای از آن در اختیار خبرگزاری آناتولی قرار گرفت، آمده است: سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر طی گفت‌وگوی تلفنی‌اش با محمدجواد ظریف، همتای ایرانی‌اش، از تهران خواست تا از طرح (آتش‌بس) ارائه شده از سوی قاهره برای پایان دادن به جنگ در غزه حمایت کند.

بنا بر گزارش المصریون، در این بیانیه از طرح مصر به عنوان تنها راه برای حمایت از مردم بی‌گناه فلسطین، توقف کشتارهای و خونریزی‌های مستمر و عملیات‌های نظامی یاد شده است.

این بیانیه افزود که وزیر مصری به شرح مفصلی از طرح (آتش‌بس) مصر پرداخته است؛ طرحی که در آن طی بندهای واضحی توقف تیراندازی‌ها و کشتار مردم فلسطین، بازگشایی معابر و تسهیل در رفت و آمد افراد و کالا از طریق غزه و ایجاد سازوکارهای مشخص اجرایی بر اساس طرح زمان‌بندی مشخص خواسته شده است.

این بیانیه آورده است که شکری در این تماس تاکید کرد هدف اصلی این طرح “توقف کشتارهای روزانه‌ای است که مردم غزه با آن روبرو هستند”.

در ادامه این بیانیه به نقل از بدرعبدالعاطی، سخنگوی وزارت امور خارجه مصر نیز آمده است که وزیر امور خارجه مصر در این گفت‌وگو به تلاش‌های کشورش در راستای پاسخگویی به نیازهای انسانی ملت فلسطین بویژه پذیرش مجروحان و زخمی‌های حملات، درمان در بیمارستان‌های مصر، تهیه کمک‌های انسانی از جمله کمک‌های غذایی، دارویی و تجهیزات پزشکی از طریق گذرگاه رفح نیز اشاره داشته است.

وزیر امور خارجه ایران نیز از مصر به دلیل انجام تلاش‌های سیاسی و انسانی‌اش که در راستای منافع ملت فلسطین صورت گرفته، تشکر و قدردانی کرد.

بعد از گذشت چند روز از حملات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و زخمی شدن و به شهادت رسیدن صدها تن از فلسطینی‌ها، مصر دوشنبه گذشته طرح آتش‌بسی را ارائه کرد که با مخالفت حماس و جریان مقاومت در فلسطین مواجه شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.