سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » داعش دو زن را در سوریه سنگسار کرد...

داعش دو زن را در سوریه سنگسار کرد

چکیده :سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه از سنگسار شدن دو زن در دو روز متوالی توسط داعش در شهر رقه سوریه خبر داده است. بنا بر گزارش‌ها داعش این دو زن را به داشتن "رابطه نامشروع" متهم کرده بود....


سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه از سنگسار شدن دو زن در دو روز متوالی توسط داعش در شهر رقه سوریه خبر داده است. بنا بر گزارش‌ها داعش این دو زن را به داشتن “رابطه نامشروع” متهم کرده بود.

به گزارش سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه یکی از این زنان روز جمعه در یکی از میدان‌های اصلی شهر رقه، پایگاه اصلی نیروهای داعش در سوریه سنگسار شد.

به گزارش بی بی سی، شاهدان عینی گفته‌اند بعد از امتناع ساکنان محلی از شرکت در سنگسار، نیروهای داعش خود اقدام به این کار کرده‌اند.

به گفته سازمان دیدبان حقوق بشر، روز پنج‌شنبه هم یک زن جوان در حومه شهر رقه سنگسار شد.

این سازمان از شاهدان نقل کرده است که “مردم وحشت‌زده بودند اما جرات نداشتند واکنش نشان دهند.”

کشتار در حمص

سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین گفته مدارکی در دست دارد که نشان می‌دهد نیروهای داعش ۲۷۰ نفر از سربازان، محافظان و کارکنان یک میدان گازی در استان حمص را کشته‌اند.

به گفته این سازمان حقوق بشری مستقر در لندن کشتار این افراد بعد از گروگان گرفتن آنها در میدان گازی الشاعر رخ داده است.

دولت سوریه هنوز کشتار این افراد را تایید نکرده، اما تصاویر و فیلم‌هایی از اجساد در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است.

دیروز، جمعه ۱۸ ژوئیه سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه از کشته شدن ۱۱۵ نفر و ابهام در سرنوشت حدود ۲۵۰ نفر در این میدان گازی خبر داده بود.

نیروهای دولتی سوریه روز جمعه عملیاتی را برای پس گرفتن میدان گازی الشاعر آغاز کردند و امروز، شنبه اعلام کردند که “بخش بزرگی” از این میدان را به کنترل خود در آورده و دست کم ۴۰ پیکارجوی داعش را کشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه رامی عبدالرحمن، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید بیشتر قربانیان از فاصله نزدیک هدف قرار گرفته‌اند.

از سرنوشت حدود ۱۰۰ نفر از افرادی که در میدان گازی الشاعر کار می‌کردند، خبری در دست نیست.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.