سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آغاز روند بررسی آرای دور دوم انتخابات افغانستان...

آغاز روند بررسی آرای دور دوم انتخابات افغانستان

چکیده : نورستانی از دو نامزد ریاست جمهوری خواست تا نتیجه این بررسی را بپذیرند و تاکید کرد کمیسیون انتخابات مطابق با طرزالعمل ها و معیار های جهانی تمام آرا را بررسی می کنند...


کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان روند بررسی آرای دور دوم را رسما آغاز کرد.

کمیسیون مستقل انتخابات روند بازرسی تمام آرای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری را ساعت ۱۲ ظهر پنج شنبه در دفتر مرکزی این کمیسیون آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری بخدی،به گفته مقامات این کمیسیون، ناظران ملی و بین المللی و رسانه های کشور این روند را از نزدیک نظارت می کنند.

یوسف نورستانی، رئیس کمیسیون انتخابات در نشست خبری پیش از آغاز روند بازرسی آرا گفت که امروز ۳۰ تیم کاری آماده هستند تا صندوق های رای دهی را بازرسی کنند.

پیشتر کمیسیون انتخابات اعلام کرده بود که قرار است ۱۰۰ گروه کاری در دو بخش کاری پیش از ظهر و بعد از ظهر روزانه یک هزار صندوق را بازرسی کنند.

نورستانی می گوید که تاکنون ناظران بین المللی به کابل نرسیده و با رسیدن آنها این کمیسیون گروههای کاری دیگر را نیز به کار می گیرند.

نورستانی از دو نامزد ریاست جمهوری خواست تا نتیجه این بررسی را بپذیرند و تاکید کرد کمیسیون انتخابات مطابق با طرزالعمل ها و معیار های جهانی تمام آرا را بررسی می کنند.

نورستانی گفت که کمیسیون انتخابات در بررسی آرا از ۱۶ شیوه برای تشخیص آرای پاک از آرای ناپاک استفاده می کند.

به گفته نورستانی، کمیسیون انتخابات ۱۱ شیوه را در نظر داشت و ۵ شیوه جدید از سوی ملل متحد پیشنهاد شده که مورد قبول قرار گرفته و از آن در روند بازرسی آرا استفاده می‌ شود.

کرک یانیس نماینده سازمان ملل متحد نیز در این روند با کمیسیون مستقل انتخابات همکاری می کند و روند بررسی نزدیک به سه هفته طول می کشد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.