سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » معاون صدام: آزادی بغداد بسیار نزدیک است...

معاون صدام: آزادی بغداد بسیار نزدیک است

چکیده :روزهای آزادسازی نینوا و صلاح‌الدین از بزرگترین روزهای تاریخ عراق و عرب هستند و نیمی از عراق آزاد شده است و آزادسازی بغداد نیز بسیار نزدیک است. ...


در فضای مجازی شنبه شب فایل صوتی منسوب به عزت دوری، مرد شماره دو در نظام صدام منتشر شد که وی در آن به گروه‌های تندرو و در راس آن “دولت اسلامی” (داعش) و القاعده درود فرستاده و از آن‌ها خواسته است تا اختلافات را کنار گذاشته و به “آزاد سازی” ادامه دهند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، در این فایل صوتی منسوب به عزت الدوری، معاون صدام آمده است که وی به برخی از گروه‌ها و در راس آن‌ها “تمامی قهرمانان القاعده و دولت اسلامی (داعش)” درود فرستاده و گفته است: ما درود ویژه‌ای به آن‌ها می‌فرستیم که مملو از محبت و قدردانی است. درود به رهبرانی که عفو عمومی را برای تمام کسانی که اشتباه کردند و سپس پشیمان شدند صادر کرده‌اند.

وی هم‌چنین به “ارتش و گروه‌های انقلابی و ارتش مردم طریقت نقشبندیه و مبارزان فرماندهی عالی جهاد و آزادسازی و نیروهای الجیش الاسلامی و اعضای قهرمان گردان‌های ثوره العشرین و اعضای جیش المجاهدین” درود فرستاده است.

عزت دوری گفت: برادران ما در گروه‌های “جهادی” از طایفه‌گرایی و مسائل نژادی و منطقه‌ای پا فراتر گذاشته‌اند.

وی در ادامه گفت: ما باید تمامی اختلافات را به هر اندازه و هر شکلی باشد کنار بگذاریم چرا که هدف “آزادسازی عراق” فراتر از این مسائل است.

وی گفت: روزهای آزادسازی نینوا و صلاح‌الدین از بزرگترین روزهای تاریخ عراق و عرب هستند و نیمی از عراق آزاد شده است و آزادسازی بغداد نیز بسیار نزدیک است.

عزت دوری که خود را از انظار عمومی پنهان ساخته است در فایل تصویری در اوایل سال 2013 حمایت خود را از تظاهراتی که با هدف برکناری نوری مالکی، نخست وزیر عراق برگزار می‌شد، اعلام کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.